Bu haqda jamoa bosh murabbiyi Murad Musayev Moskvaning “Dinamo” jamoasi ustidan o‘z uyida 1:0 hisobida g‘alaba qozongan uchrashuvdan so‘ng ma’lum qildi. Murabbiyning ta’kidlashicha, Perrin son muskulining jarohati tufayli taxminan ikki hafta davomida o‘yinda ishtirok eta olmaydi.
U bu holat jiddiy emasligini, biroq tiklanish uchun vaqt kerakligini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, 29 yoshli yarim himoyachi Gaetan Perrin yozgi transfer oynasida Fransiyaning “Oser” klubidan “Krasnodar”ga o‘tdi.
Uning transfer narxi uch million yevro bo‘ldi. Perrin Rossiya klubi bilan uch yillik mehnat shartnomasi imzolagan.
Ayni paytda futbolchi sog‘lig‘i ustida ishlamoqda va tez orada safga qaytishi kutilmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi uning sog‘ayib, jamoaga yordam bera olishini umid qilmoqda.

Новый футболист "Краснодара" Перрин получил травму
Новый футболист футбольного клуба "Краснодар", французский полузащитник Гаэтан Перрин не сможет выйти на поле из-за травмы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом главный тренер команды Мурад Мусаев сообщил после матча, в котором его команда одержала победу над московским "Динамо" со счетом 1:0. По словам тренера, Перрин не сможет участвовать в игре примерно две недели из-за травмы мышцы бедра.
Он отметил, что ситуация не серьезная, но для восстановления потребуется время. Напомним, что 29-летний полузащитник Гаэтан Перрин перешел в "Краснодар" из французского клуба "Осер" в летнее трансферное окно.
Стоимость его трансфера составила три миллиона евро. Перрин подписал трехлетний трудовой контракт с российским клубом.
В настоящее время футболист работает над своим здоровьем и ожидается, что вскоре вернется в строй. Руководство клуба и тренерский штаб надеются, что он восстановится и сможет помочь команде.