CSKA jamoasi himoyachisi Igor Diveyev Rossiya oliy ligasi tarixidagi eng yaxshi hujumchilar haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u to‘p surgan futbolchilar orasida eng yaxshi hujumchi Artom Dzyuba hisoblanadi. Diveyevning aytishicha, Dzyubadan keyingi o‘rinlarda Luis Adriano va Ze Luis turadi.
Himoyachi Ze Luisning harakatlariga alohida to‘xtalib, uning oyoqlarida kuchli harakat borligini va u ba’zan uch-to‘rt metr balandlikka sakray olishini ta’kidladi. Bundan tashqari, Diveyev Azmunni ham e’tirof etdi.
U Azmun to‘pning harakat yo‘nalishini to‘g‘ri aniqlay olishini, shuningdek, yaxshi tezlik va o‘yinni yakunlash mahoratiga ega ekanini qayd etdi. Ta’kidlash lozimki, yuqorida tilga olingan futbolchilardan hozirda faqat 36 yoshli Dzyuba Rossiya oliy ligasida faoliyatini davom ettirmoqda.
Joriy mavsumda Dzyuba ikki o‘yinda bir gol va bir golli uzatma muallifi bo‘ldi. Bu natija uning hali ham yuqori saviyada harakat qilayotganini ko‘rsatadi.

Дивеев назвал лучших нападающих Российской высшей лиги
Защитник ЦСКА Игорь Дивеев высказал свое мнение о лучших нападающих в истории российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, среди нападающих, с которыми он играл, лучшим является Артем Дзюба. Дивеев отметил, что на следующих местах находятся Луис Адриано и Зе Луиш.
Защитник отдельно остановился на действиях Зе Луиша, подчеркнув, что у него сильные ноги и он иногда может прыгать на высоту трех-четырех метров. Кроме того, Дивеев также отметил Азмуна.
Он отметил, что Азмун умеет правильно определять направление движения мяча, а также обладает хорошей скоростью и мастерством завершения игры. Следует отметить, что из вышеупомянутых футболистов только 36-летний Дзюба продолжает свою карьеру в российской Премьер-лиге.
В текущем сезоне Дзюба стал автором одного гола и одной голевой передачи в двух матчах. Этот результат показывает, что он все еще действует на высоком уровне.