Dzyuba gol urib, rekord yangiladi va fikr bildirdi
Rossiya oliy ligasining uchinchi turida Akron va Spartak jamoalari o‘zaro bahs olib borib, 1:1 hisobida durang natijaga erishishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Spartak jamoasi uchrashuv oxirida bir futbolchisi kam bo‘lsa-da, hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi. Biroq, oradan ko‘p vaqt o‘tmay, Akron jamoasi penalti hisobiga gol urdi.
Ushbu gol Akron safida to‘p surayotgan va ilgari Spartakda o‘ynagan Artyom Dzyuba tomonidan kiritildi. Uchrashuvdan so‘ng, 36 yoshli Artyom Dzyuba Rossiya futboli tarixida eng ko‘p gol urgan futbolchi rekordini yangilaganini ta’kidladi.
Dzyuba o‘z fikrlarini bildirib, hali bunday o‘yinlarni o‘z foydamizga hal qilish uchun yetarli kuch va mentalitet yetishmayotganini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bugun Spartakdan yaxshiroq o‘ynashgan, biroq g‘alabani qo‘lga kirita olishmagan.
Shuningdek, u mehnat qilishda davom etishlarini ta’kidladi. Artyom Dzyuba shuningdek, stadiondagi iliq muhit va muxlislarning qo‘llab-quvvatlashi uchun minnatdorlik bildirdi.
Navbatdagi turda Akron jamoasi safarda Mahachqala shahrining Dinamo jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv Akron bosh murabbiyi Zaur Tedeev jamoasi uchun muhim sinov bo‘ladi.

Дзюба забил гол, обновил рекорд и высказался
В третьем туре Российской Премьер-Лиги команды «Акрон» и «Спартак» сыграли вничью со счетом 1:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Спартак» смогла открыть счет, несмотря на то что в конце матча у них был один игрок в меньшинстве. Однако вскоре команда «Акрон» забила гол с пенальти.
Этот гол был забит Артемом Дзюбой, который сейчас играет за «Акрон» и ранее выступал за «Спартак». После матча 36-летний Артем Дзюба отметил, что обновил рекорд по количеству голов, забитых в истории российского футбола.
Дзюба выразил свои мысли, сказав, что у них пока не хватает сил и менталитета, чтобы решать такие игры в свою пользу. По его словам, сегодня они играли лучше «Спартака», но не смогли добиться победы.
Он также подчеркнул, что продолжат работать. Артем Дзюба также выразил благодарность за теплую атмосферу на стадионе и поддержку болельщиков.
В следующем туре команда «Акрон» сыграет на выезде против команды «Динамо» из города Махачкала. Этот матч станет важным испытанием для команды главного тренера Заура Тедеева.