Lonchar: Penalti gol bo‘lsa, “Spartak”ni yutardik
“Akronda” jamoasi yarim himoyachisi Stefan Lonchar Rossiya Premer-ligasi uchinchi turi doirasida poytaxtning “Spartak” jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Samaradagi stadionda bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Stefan Lonchar o‘z intervyusida, agar penalti tepganida gol urganida, jamoasi g‘alaba qozonishi mumkinligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda imkoniyatlar yetarli bo‘lmagan, ikkinchi bo‘limda esa jamoa raqibga bosim o‘tkazishda sustlik qilgan. Shunga qaramay, o‘yin davomida g‘alabaga erishish imkoniyati bo‘lganini aytdi.
Ushbu natijadan so‘ng, Zaur Tedeev boshchiligidagi jamoa uch o‘yindan so‘ng besh ochko to‘plab, Rossiya Premer-ligasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi. Kelgusi turda Tolyatti jamoasi safarda Maxachqal’a “Dinamo” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Лончар: Если бы пенальти был голом, мы бы выиграли у "Спартака"
Полузащитник команды "Акрон" Стефан Лончар после матча третьего тура Российской Премьер-лиги против московского "Спартака" пообщался с журналистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла на стадионе в Самаре и завершилась вничью 1:1. Стефан Лончар в своем интервью отметил, что если бы он забил с пенальти, команда могла бы одержать победу.
По его словам, в первом тайме возможностей было недостаточно, а во втором тайме команда проявила слабость в давлении на соперника. Тем не менее, он сказал, что в ходе игры была возможность добиться победы.
После этого результата команда под руководством Заура Тедеева набрала пять очков после трех матчей и занимает пятое место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги. В следующем туре команда из Тольятти на выезде сыграет против махачкалинского "Динамо".