Jyul Kunde "Barselona" bilan 2030 yilgacha shartnoma tuzadi
"Barselona" futbol klubi himoyachisi Jyul Kunde yaqin kunlarda jamoa bilan shartnomasini uzaytiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli sport jurnalisti Fabrisio Romano xabar bermoqda. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, barcha yuristlar kelishuvni ma’qullagan, hozirda faqat ayrim rasmiyatchiliklar qolgan.
Mazkur ishlar tugallangach, Kunde klub bilan yangi shartnoma imzolaydi. Yangi shartnomaga ko‘ra, u 2030 yilning iyuniga qadar "Barselona" tarkibida o‘ynaydi.
O‘tgan mavsumda 26 yoshli fransiyalik futbolchi barcha musobaqalarni hisobga olganda 53 ta o‘yinda maydonga tushdi. U to‘rtta gol urib, sakkizta golli uzatma berdi.
Transfermarkt internet portalining ma’lumotiga ko‘ra, Jyul Kundening transfer narxi hozirda 65 million yevroga baholanmoqda. Shu tariqa, "Barselona" o‘z tarkibidagi asosiy futbolchilardan birini uzoq muddatga saqlab qolishga erishmoqda.
Klub rahbariyati va muxlislar uchun bu yangilik ijobiy baholanmoqda. Yangi shartnoma imzolanishi jamoaning keyingi mavsumdagi rejalarini yanada mustahkamlashi kutilmoqda.

Жюль Кунде подписывает контракт с "Барселоной" до 2030 года
Защитник футбольного клуба "Барселона" Жюль Кунде в ближайшие дни продлит контракт с командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает известный спортивный журналист Фабрицио Романо. По данным источника, все юристы одобрили соглашение, в настоящее время остались только некоторые формальности.
После завершения этих дел Кунде подпишет новый контракт с клубом. Согласно новому контракту, он будет играть в составе "Барселоны" до июня 2030 года.
В прошлом сезоне 26-летний французский футболист провел на поле 53 матча во всех турнирах. Он забил четыре гола и отдал восемь голевых передач.
Согласно данным интернет-портала Transfermarkt, трансферная стоимость Жюля Кунде в настоящее время оценивается в 65 миллионов евро. Таким образом, "Барселона" добивается сохранения одного из своих ключевых футболистов на долгий срок.
Для руководства клуба и болельщиков эта новость оценивается положительно. Подписание нового контракта ожидается, что укрепит планы команды на следующий сезон.