Barselona Oriol Romeu bilan shartnomani bekor qilishi mumkin
"Barselona" klubi yarim himoyachisi Oriol Romeuning shartnomasi bekor qilinishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
33 yoshli futbolchi jamoaning yangi bosh murabbiyi Xans-Diter Flikning rejalariga kirmaydi. Klub Romeuni transferga qo‘ydi, biroq u hozircha boshqa jamoalar bilan kelishuvga erishgani yo‘q.
Ma’lumotlarga ko‘ra, hozirda "Barselona" va futbolchi o‘zaro mehnat shartnomasini muddatidan oldin bekor qilish shartlarini muhokama qilmoqda. Kutilishicha, Romeu o‘ziga yangi klub topgach, "Barselona" uni erkin agent sifatida qo‘yib yuboradi.
Oriol Romeuning xizmatlariga "Jirona" va "Real Oviedo" klublari qiziqish bildirmoqda. Futbolchining "Barselona" bilan amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda o‘z nihoyasiga yetadi.
Shu sababli, agar tomonlar kelishuvga erishsa, Romeu yangi jamoaga o‘tish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Барселона может расторгнуть контракт с Ориолом Ромеу
"Барселона" клуба полузащитника Ориола Ромеу может быть расторгнут контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
33-летний футболист не входит в планы нового главного тренера команды Ханса-Дитера Флика. Клуб выставил Ромеу на трансфер, однако он пока не достиг соглашения с другими командами.
По данным, в настоящее время "Барселона" и футболист обсуждают условия досрочного расторжения трудового договора. Ожидается, что после того как Ромеу найдет новый клуб, "Барселона" отпустит его в качестве свободного агента.
К услугам Ориола Ромеу проявляют интерес клубы "Жирона" и "Реал Овьедо". Действующий контракт футболиста с "Барселоной" истекает следующим летом.
Поэтому, если стороны достигнут соглашения, Ромеу получит возможность перейти в новую команду. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются.