"Liverpul" futbol klubi bosh murabbiyi Arne Slot ingliz klubiga yangi futbolchi, germaniyalik yarim himoyachi Florian Virtsning qo‘shilishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "qizillar" Florian Virtsni Germaniyaning "Bayer" (Leverkuzen) jamoasidan 125 million yevro evaziga sotib oldi. Arne Slotning aytishicha, Virts jamoaning hujumkor o‘yinida ijodkorlik va yangi imkoniyatlar yaratishda muhim rol o‘ynaydi.
U, shuningdek, Aleksandr-Arnoldning transferidan so‘ng jamoa himoyadan hujumga o‘tishda muayyan imkoniyatlardan mahrum bo‘lganini ta’kidladi. Trent Aleksandr-Arnoldning aniq paslari va tezkor harakatlari "Liverpul" uchun juda muhim bo‘lgan.
Endilikda esa Florian Virts ham shunday yaxshi fazilatlarga ega, biroq u boshqa pozitsiyada to‘p suradi. Ma’lumot uchun, Trent Aleksandr-Arnold Ispaniyaning "Real Madrid" klubiga o‘tdi.
Florian Virts esa "Liverpul" bilan besh yillik mehnat shartnomasini imzoladi. Shu tariqa, "Liverpul" jamoasi yangi futbolchi bilan kuchayib, kelgusi mavsumda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilmoqda.

Арне Слот: Флориан Виртс дает новые возможности "Ливерпулю"
"Ливерпуль" футбольного клуба главный тренер Арне Слот высказал свое мнение о присоединении нового футболиста, немецкого полузащитника Флориана Виртса, к английскому клубу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "красные" приобрели Флориана Виртса у немецкой команды "Байер" (Леверкузен) за 125 миллионов евро. Арне Слот отметил, что Виртс сыграет важную роль в создании креативности и новых возможностей в атакующей игре команды.
Он также подчеркнул, что после трансфера Александра-Арнольда команда лишилась определенных возможностей при переходе из защиты в атаку. Точные передачи и быстрые действия Трента Александра-Арнольда были очень важны для "Ливерпуля".
Теперь же Флориан Виртс также обладает такими же хорошими качествами, но он играет на другой позиции. Для справки, Трент Александер-Арнольд перешел в испанский клуб "Реал Мадрид".
Флориан Виртс подписал пятилетний трудовой контракт с "Ливерпулем". Таким образом, команда "Ливерпуль" усиливается новым футболистом и ставит целью добиться высоких результатов в следующем сезоне.