Feyenoord so‘nggi daqiqalarda Fenerbahche ustidan g‘alaba qozondi
Feyenoord va Fenerbahche jamoalari Chempionlar ligasining uchinchi saralash bosqichi doirasidagi uchrashuvda juda ehtiyotkorlik bilan harakat qildi va har ikki tomon jami to‘rtta zarba yo‘lladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim o‘rtalarida Feyenoord futbolchisi Sem Steyn burchakdan uzatilgan to‘pni bosh bilan darvozaga yo‘lladi, biroq raqib himoyachisi to‘pni darvoza chizig‘idan qaytardi. O‘ninchi daqiqada Kvinten Timber qanotda to‘pni egallab, raqib himoyachisini aldab o‘tdi va jarima maydoniga kirib zarba berdi.
To‘p raqib oyog‘idan riko‘set qilib, darvozaning pastki burchagiga kirdi va hisob ochildi. Fenerbahche safida O‘g‘uz Aydin aniq pas orqali Archi Braunni jarima maydonida to‘p bilan ta’minladi, biroq Braun darvozabonni dog‘da qoldira olmadi.
Keyinroq Yussef En-Nesiri bosh bilan gol urdi, biroq hakam ofsayd tufayli bu golni hisobga olmadi. Sem Steyn jarima zarbasidan to‘pni darvozaning yuqori burchagiga yo‘llashga harakat qildi, lekin to‘p darvoza ustidan o‘tdi.
Birinchi bo‘limda ko‘plab xavfli vaziyatlar bo‘lishiga qaramay, ikkinchi bo‘lim sust o‘tdi. Sakkizinchi daqiqada Nordin Amrabat raqib himoyachisining xatosidan so‘ng to‘pni egallab, darvozaning yuqori burchagiga kuchli zarba berdi va hisobni tenglashtirdi.
O‘yin yakuniga yaqin, Jordan Bos qanotdan uzatma amalga oshirdi va Anis Hadja-Mussa bosh bilan to‘pni darvozaning pastki burchagiga yo‘llab, o‘z jamoasini g‘alabaga olib keldi. Uchrashuv 2:1 hisobida yakunlandi.

Фейеноорд в последние минуты одержал победу над Фенербахче
Команды Фейеноорд и Фенербахче действовали очень осторожно в матче третьего квалификационного раунда Лиги чемпионов, и обе стороны нанесли всего четыре удара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В середине первого тайма игрок Фейеноорда Сем Стейн отправил мяч головой в ворота после подачи с углового, но защитник соперника вернул мяч с линии ворот. На десятой минуте Квинтен Тимбер, завладев мячом на фланге, обманул защитника соперника и вошел в штрафную, где нанес удар.
Мяч, рикошетнув от ноги соперника, попал в нижний угол ворот, и счет был открыт. В составе Фенербахче Огуз Айдын точной передачей обеспечил Арчи Брауна мячом в штрафной, но Браун не смог переиграть вратаря.
Позже Юсеф Эн-Несири забил гол головой, но судья не засчитал его из-за офсайда. Сем Стейн попытался отправить мяч в верхний угол ворот с штрафного, но мяч прошел над перекладиной.
Несмотря на множество опасных моментов в первом тайме, второй тайм прошел вяло. На восьмой минуте Нордин Амрабат, завладев мячом после ошибки защитника соперника, мощно ударил в верхний угол ворот и сравнял счет.
Ближе к концу игры Джордан Бос сделал передачу с фланга, и Анис Хаджа-Мусса головой отправил мяч в нижний угол ворот, приведя свою команду к победе. Матч завершился со счетом 2:1.