Florian Virts Germaniyada yil futbolchisi deb topildi
Florian Virts Germaniyada yilning eng yaxshi futbolchisi deb topildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hujumkor yarim himoyachi sifatida o‘zining yuqori o‘yin ko‘rsatkichlari bilan e’tirof etildi. Bu mukofot Kicker nashri tomonidan taqdim etildi.
Florian Virts shu yil yoz mavsumida o‘z klubini o‘zgartirdi. U avval “Bayer” jamoasida to‘p surgan bo‘lsa, endi “Liverpul” jamoasiga o‘tdi.
OAV ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu transfer uchun 125 million yevro to‘langan. Kelishuv shartlariga ko‘ra, bonuslar hisobiga bu summa yanada ortishi mumkin.
“Liverpul” jamoasi yangi mavsumdagi ilk rasmiy uchrashuvini 2025/2026 yilgi mavsumda o‘tkazadi. Jamoa bosh murabbiyi Arne Slot boshchiligida “Kristal Pelas” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv Angliya Superkubogi doirasida “Uembli” stadionida bo‘lib o‘tadi. Mazkur o‘yinni matnli tarzda LiveResult portalida kuzatish mumkin.
Shu tarzda, Virtsning yangi jamoada o‘zini qanday ko‘rsatishi futbol muxlislari uchun qiziq bo‘lmoqda.

Флориан Виртс был признан футболистом года в Германии
Он был отмечен за свои высокие игровые показатели в качестве атакующего полузащитника. Эта награда была вручена изданием Kicker.
Флориан Виртс в этом летнем сезоне сменил клуб. Ранее он играл за команду "Байер", а теперь перешел в команду "Ливерпуль".
Согласно данным СМИ, за этот трансфер было заплачено 125 миллионов евро. По условиям соглашения, эта сумма может увеличиться за счет бонусов.
Команда "Ливерпуль" проведет свою первую официальную встречу в новом сезоне 2025/2026 года. Под руководством главного тренера Арне Слота команда выйдет на поле против команды "Кристал Пэлас".
Встреча пройдет в рамках Английского Суперкубка на стадионе "Уэмбли". Эту игру можно будет следить в текстовом формате на портале LiveResult.