“Barselona” jamoasining bosh murabbiyi Xans Diter Flik klubdan ketgan Inyigo Martines o‘rniga yangi markaziy himoyachi taklif qilinishi ehtimoli juda kamligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Flikning aytishicha, u bu masalada sport direktori Deko bilan suhbatlashishni rejalashtirgan. Eslatib o‘tamiz, Martines va “Barselona” o‘zaro kelishuv asosida shartnomani bekor qilishga qaror qilishgan.
Martines Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” klubiga o‘tishga rozilik berdi. Sababi, u yerda uning maoshi ikki barobarga ko‘payadi.
Martines “Barselona” safida ikki yil davomida 71 ta o‘yin o‘tkazdi. Shu vaqt mobaynida u jamoa bilan birga Ispaniya chempioni bo‘ldi, mamlakat kubogi va Superkubogini qo‘lga kiritdi.
Klub rahbariyati hozircha yangi markaziy himoyachi transferi bo‘yicha aniq qarorga kelmagan. Flikning ta’kidlashicha, hozirgi tarkib bilan mavsumni davom ettirish rejalashtirilmoqda.

Флик: Барселона может не подписать нового защитника
Главный тренер команды "Барселона" Ханс Дитер Флик сообщил, что вероятность предложения нового центрального защитника на место ушедшего Иньиго Мартинеса очень мала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Флика, он планирует обсудить этот вопрос с спортивным директором Деко. Напомним, что Мартинес и "Барселона" решили расторгнуть контракт на взаимных условиях.
Мартинес согласился перейти в клуб Саудовской Аравии "Аль-Наср". Причина в том, что там его зарплата удваивается.
Мартинес провел два года в составе "Барселоны", сыграв 71 матч. За это время он стал чемпионом Испании, а также завоевал Кубок страны и Суперкубок.
Руководство клуба пока не приняло окончательного решения по трансферу нового центрального защитника. Флик подчеркивает, что планируется продолжать сезон с текущим составом.