Tottenxem Eze transferi bo‘yicha muzokaralarni boshladi
«Kristal Pelas» jamoasida hujumkor yarim himoyachi sifatida to‘p surayotgan Eberechi Eze «Tottenxem» klubining qiziqishiga sabab bo‘lmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliyaning mashhur klublaridan biri bo‘lgan «Tottenxem» ushbu futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishni ustuvor maqsadlardan biri deb belgilagan. Dastlabki muzokaralar allaqachon boshlangan.
Bu haqda jurnalist Pol O'Kif xabar berdi. Eze transferi «Manchester Siti» futbolchisi Savio bilan bog‘liq kelishuvdan mustaqil tarzda amalga oshirilishi mumkin.
Ya’ni, «Tottenxem» jamoasini boshqarayotgan Tomas Frank ikki futbolchini ham tarkibga qo‘shishni rejalashtirmoqda. Eberechi Ezening «Kristal Pelas» bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, futbolchining taxminiy narxi 55 million yevroga teng. Avvalroq ushbu futbolchiga boshqa bir London klubi – «Arsenal» ham asosiy da’vogar sifatida qaralgan edi.

Тоттенхэм начал переговоры по трансферу Эзе
Полузащитник «Кристал Пэлас» Эберечи Эзе привлекает внимание клуба «Тоттенхэм». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Один из известных клубов Англии «Тоттенхэм» определил приоритетной задачей подписать этого футболиста. Первоначальные переговоры уже начались.
Об этом сообщил журналист Пол О'Киф. Трансфер Эзе может быть осуществлен независимо от соглашения с футболистом «Манчестер Сити» Савио.
То есть, тренер «Тоттенхэма» Томас Фрэнк планирует подписать обоих футболистов. Контракт Эберечи Эзе с «Кристал Пэлас» действует до 2027 года.
Согласно данным портала Transfermarkt, предполагаемая стоимость футболиста составляет 55 миллионов евро. Ранее на этого футболиста также претендовал другой лондонский клуб – «Арсенал».