Stankovich Spartak o‘yinidan erta ketdi, mish-mishlar kuchaydi
Seshanba kuni Spartak jamoasi Rossiya Kubogi doirasida Mahachqal’aning Dinamo jamoasiga qarshi o‘z maydonida o‘yin o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa bosh murabbiyi Dejan Stankovich diskvalifikatsiya sababli uchrashuvni tribunalardan tomosha qildi. Ikkinchi taym oxirida, raqib jamoa gol urganidan so‘ng, Stankovich o‘z o‘rnini tark etdi.
Stankovichning tribunalardan ketishi uning “qizil-oq” jamoa bosh murabbiyligi lavozimini tez orada tark etishi mumkinligi haqidagi mish-mishlarni yanada kuchaytirdi. Qiziqarli tomoni shundaki, Dejan Stankovich stadionni tark etganidan ko‘p o‘tmay Spartak hisobni tenglashtirishga erishdi va o‘yin penaltilar seriyasiga o‘tdi.
Spartak jamoasi navbatdagi uchrashuvini shanba, 16-avgust kuni o‘z maydonida Zenit jamoasiga qarshi Rossiya chempionati doirasida o‘tkazadi. Jamoa muxlislari ushbu bahsda Spartakdan yaxshi natija kutmoqda.
Hozircha bosh murabbiy kelajagi borasida rasmiy ma’lumot berilmagan. Ko‘plab futbol ishqibozlari bu voqealarning rivojini diqqat bilan kuzatmoqda.

Станкович рано ушел из игры Спартака, слухи усилились
Во вторник команда Спартак провела матч на своем поле против команды Динамо из Махачкалы в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды Деян Станкович наблюдал за матчем с трибун из-за дисквалификации. В конце второго тайма, после того как соперник забил гол, Станкович покинул свое место.
Уход Станковича с трибун усилил слухи о том, что он может вскоре покинуть пост главного тренера "красно-белых". Интересно, что вскоре после того, как Деян Станкович покинул стадион, Спартак смог сравнять счет, и игра перешла в серию пенальти.
Команда Спартак проведет следующий матч в субботу, 16 августа, на своем поле против команды Зенит в рамках чемпионата России. Болельщики команды ожидают хорошего результата от Спартака в этом поединке.
Пока что официальной информации о будущем главного тренера не поступало. Многие футбольные болельщики внимательно следят за развитием событий.