Kamotschi: Stankovichning o‘yinni tark etishi noto‘g‘ri bo‘ldi
Italiya menejeri Franko Kamotschi “Spartak” bosh murabbiyi Dejan Stankovichning “Dinamo” (Maxachkala) jamoasiga qarshi o‘yindagi harakati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumot uchun, ushbu uchrashuv 1:1 hisobida yakunlanib, penaltilar seriyasida “Dinamo” g‘alaba qozondi. Eslatib o‘tamiz, “Spartak” bosh murabbiyi uchrashuvning 87-daqiqasida, uning jamoasi darvozasiga penalti belgilangan paytda, tribunadagi o‘z joyini tark etdi.
Franko Kamotschining ta’kidlashicha, bu harakat chiroyli emas edi. Unga ko‘ra, murabbiyning bu ishorasi noqulaylik va ehtimol, taslim bo‘lishni bildiradi.
Ayni paytda “Spartak” ikki turdan so‘ng C guruhida to‘rt ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. Poytaxt jamoasi navbatdagi uchrashuvini 16 avgust kuni o‘tkazadi.
Beshinchi turda “Spartak” Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Jamoa oldiga yuqori natija ko‘rsatish vazifasi qo‘yilgan.

Камоцци: Уход Станкевича из игры был неправильным
Итальянский тренер Франко Камотчи высказал свое мнение о действиях главного тренера "Спартака" Деянa Станкевича в матче против "Динамо" (Махачкала). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для справки, этот матч завершился со счетом 1:1, а в серии пенальти победу одержало "Динамо". Напоминаем, что главный тренер "Спартака" покинул свое место на трибуне на 87-й минуте встречи, когда был назначен пенальти в ворота его команды.
По словам Франко Камотчи, этот поступок был некрасивым. По его мнению, жест тренера выражает дискомфорт и, возможно, капитуляцию.
В настоящее время "Спартак" занимает второе место в группе C с четырьмя очками после двух туров. Столичная команда проведет следующий матч 16 августа.
В пятом туре "Спартак" выйдет на поле против санкт-петербургского "Зенита". Команде поставлена задача показать высокий результат.