Gvardiola: Manchester Siti chempionlik uchun kurashadi
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Angliya chempionatining yangi mavsumida jamoasining muvaffaqiyat imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda «shaharliklar» to‘rt marta ketma-ket chempion bo‘lgandan so‘ng, musobaqani uchinchi o‘rinda yakunlashdi. Jurnalistlar ispan mutaxassisidan 2025/26 yilgi mavsumda «Siti»dan nimalarni kutish mumkinligi haqida so‘rashdi.
Gvardiola «Chempionlik uchun kurash? Eshitavering, ertaga biz «Vulverxempton»ni mag‘lub etishga harakat qilamiz.
Biz APLda oltita chempionlikni qo‘lga kiritdik, ammo birinchi matbuot anjumanida hech qachon chempion bo‘lamiz, deb aytmaganman», dedi. «Manchester Siti»ning «Vulverxempton»ga qarshi safardagi o‘yini Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.
Jamoa yangi mavsumda o‘z kuchini namoyish etishga tayyor va muxlislar oldida yuqori natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan. Gvardiolaning so‘zlariga ko‘ra, har bir o‘yin muhim va har bir raqibga jiddiy yondashish lozim.
Shuningdek, murabbiy jamoaning birgalikdagi mehnati va intilishi muvaffaqiyat kaliti ekanligini ta’kidladi. Yangi mavsumda «Manchester Siti» o‘zining yuqori darajadagi o‘yinini davom ettirishga intiladi.

Гвардиола: Манчестер Сити борется за чемпионство
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о перспективах своей команды на новый сезон чемпионата Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне «горожане» после четырёх подряд чемпионских титулов завершили турнир на третьем месте. Журналисты спросили испанского специалиста, чего ожидать от «Сити» в сезоне 2025/26.
Гвардиола ответил: «Борьба за чемпионство? Послушайте, завтра мы постараемся обыграть «Вулверхэмптон».
Мы выиграли шесть титулов в АПЛ, но на первой пресс-конференции я никогда не говорил, что станем чемпионами», — сказал он. Матч «Манчестер Сити» против «Вулверхэмптона» на выезде начнётся в 19:30 по московскому времени.
Команда готова показать свои силы в новом сезоне и ставит цель добиться высоких результатов перед болельщиками. По словам Гвардиолы, каждый матч важен, и к каждому сопернику нужно подходить серьёзно.
Также тренер подчеркнул, что ключом к успеху является совместная работа и стремление команды. В новом сезоне «Манчестер Сити» намерен продолжать демонстрировать высокий уровень игры.