Pogrebnyak Spartak va Zenit o‘yini hakamligini tanqid qildi
Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Pavel Pogrebnyak «Spartak» va «Zenit» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinning hakamligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin Premyer-liganing beshinchi turiga to‘g‘ri kelib, 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. O‘yinda hakamlik qilgan hakamlar guruhi boshlig‘i sifatida Artyom Chistyakov faoliyat yuritdi.
Pogrebnyakning so‘zlariga ko‘ra, hakamning ishonchsiz qarorlari o‘yinning sifatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. U hakamlar malakasi yetarli emasligini ta’kidladi.
Bunday muhim o‘yinlarda hakam o‘ziga ishonch bilan yondashishi, o‘yinchilarga shart-sharoitlarni belgilashi lozim, aks holda o‘yin nazoratdan chiqishi mumkin. Hozirda «Zenit» Premyer-liga turnir jadvalida sakkizinchi pog‘onada joylashgan bo‘lib, jamoaning hisobida oltita ochko mavjud.
«Spartak» esa beshta ochko bilan o‘n birinchi o‘rinda turibdi. Rossiya chempioni hozirda «Krasnodar» jamoasi hisoblanadi.

Погребняк критиковал судейство в матче Спартак и Зенит
Бывший футболист сборной России Павел Погребняк высказался о судействе в матче между командами «Спартак» и «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч пришёлся на пятый тур Премьер-лиги и завершился вничью со счётом 2:2. Главным судьёй в бригаде арбитров был Артём Чистяков.
По словам Погребняка, ненадёжные решения судьи негативно влияют на качество игры. Он подчеркнул, что квалификация судей недостаточна.
В таких важных матчах судья должен подходить к делу с уверенностью и устанавливать условия для игроков, иначе игра может выйти из-под контроля. В настоящее время «Зенит» занимает восьмое место в турнирной таблице Премьер-лиги, имея шесть очков.
«Спартак» же находится на одиннадцатом месте с пятью очками. Чемпионом России в настоящее время является команда «Краснодар».