Portugaliya futbolining sobiq o‘yinchisi Fernandu Krush 85 yoshida uzoq davom etgan kasallikdan so‘ng vafot etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu xabar A Bola portali tomonidan e’lon qilindi. Krush o‘z faoliyati davomida o‘ng himoyachi pozitsiyasida o‘ynagan.
U "Benfika" jamoasining eng muhim futbolchilaridan biri bo‘lib, aynan shu jamoa bilan Yevropa chempionlar kubogida 1960-61 va 1961-62 mavsumlarida g‘olib chiqqan. Shuningdek, u "Benfika" bilan o‘tkazilgan beshta final o‘yinlarida ishtirok etgan.
Krush 20 yoshida "Benfika" jamoasida debyut qilgan va barcha musobaqalarda jami 445 o‘yinda maydonga tushgan, bitta gol urgan. Portugaliya terma jamoasi safida u 1966 yilgi jahon chempionatida bronza medallarini qo‘lga kiritgan.
Futbolchi o‘z faoliyatini 1970-71 mavsumida "PSJ" jamoasida yakunlagan. Fernandu Krush futbol tarixida o‘zining ishonchli himoyachilik qobiliyati va jamoaga sodiqligi bilan esda qoladi.

Бывшая звезда португальского футбола Круш скончался
Бывший португальский футболист Фернанду Круш скончался в возрасте 85 лет после продолжительной болезни. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эта новость была опубликована порталом A Bola. Круш играл на позиции правого защитника в течение своей карьеры.
Он был одним из ключевых игроков команды «Бенфика», с которой выиграл Кубок европейских чемпионов в сезонах 1960-61 и 1961-62. Также он принимал участие в пяти финальных матчах с «Бенфикой».
Круш дебютировал в «Бенфике» в возрасте 20 лет и сыграл в общей сложности 445 матчей во всех соревнованиях, забив один гол. В составе сборной Португалии он завоевал бронзовые медали на чемпионате мира 1966 года.
Футболист завершил карьеру в сезоне 1970-71, выступая за команду «ПСЖ». Фернанду Круш запомнился в истории футбола своей надежной защитной игрой и преданностью команде.