Kyellini Jahon chempionati finalini kimlar bilan ko‘rmoqchi
Kelasi yil yozda Shimoliy Amerikada navbatdagi jahon chempionati bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu musobaqani uchta mamlakat – Amerika Qo‘shma Shtatlari, Meksika va Kanada birgalikda mezbonlik qiladi. Italiya terma jamoasining sobiq himoyachisi Jorjio Kyellini dunyoning eng obro‘li futbol turnirining finalida kimlarni ko‘rishni istashi haqida fikr bildirdi.
Kyellini o‘z fikrida Italiya terma jamoasining musobaqada ishtirok etishiga umid bildirgan. U yosh avlod futbolchilari va muxlislar uchun milliy jamoani Jahon chempionatida ko‘rish muhimligini ta’kidlagan.
Shuningdek, Kyellini final o‘yini Italiya va Braziliya terma jamoalari o‘rtasida o‘tishini orzu qilgan. U bu ikki jamoa bosh murabbiyi bo‘lgan Karlo Anchelottining rahbarligida o‘ynashni xohlaganini aytib, unga ergashib o‘ynamaganidan afsusda ekanligini bildirgan.
Bu fikrlar pianetamilan.it sayti tomonidan keltirilgan. Kyellining so‘zlari futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli va kelajakdagi musobaqalar haqida umidlarni oshiradi.

С кем Кьеллини хочет смотреть финал чемпионата мира
Следующее лето в Северной Америке пройдет очередной чемпионат мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот турнир будет совместно принимать три страны – Соединённые Штаты Америки, Мексика и Канада. Бывший защитник сборной Италии Джорджо Кьеллини высказался о том, кого он хотел бы видеть в финале самого престижного футбольного турнира мира.
Кьеллини выразил надежду на участие сборной Италии в соревновании. Он подчеркнул важность видеть национальную команду на чемпионате мира для молодого поколения футболистов и болельщиков.
Также Кьеллини мечтал, чтобы финальный матч прошёл между сборными Италии и Бразилии. Он отметил, что хотел бы играть под руководством Карло Анчелотти, который является главным тренером этих двух команд, и сожалел, что не играл под его руководством.
Эти мысли приведены на сайте pianetamilan.it. Слова Кьеллини интересны футбольным фанатам и вселяют надежду на будущие турниры.