Zaynutdinov: Karpinning talablarida katta o‘zgarish yo‘q
Bakhtiyor Zaynutdinov ilgari Valeriy Karpin bilan Rostov klubida ishlagan, hozir esa u bilan Dinamo jamoasiga o‘tgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qozog‘istonlik futbolchidan so‘rashdi, oxirgi besh yil ichida Karpin qanday o‘zgargan va murabbiyning futbolchilarga bo‘lgan talablarida o‘zgarish bo‘lganmi. Zaynutdinovning aytishicha, asosan katta o‘zgarishlar yo‘q, faqat intizom va talablar biroz kuchaygan.
Bu esa u darhol payqagan. Hozirda Dinamo Rossiya chempionatining turnir jadvalida o‘nchi o‘rinda turibdi.
Yakshanba kuni jamoa CSKA bilan derbi o‘ynaydi. O‘yinni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
Ushbu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada. Murabbiy Karpinning talabchanligi va futbolchilarga bo‘lgan e’tibori jamoa natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.

Зайнудинов: В требованиях Карпина больших изменений нет
Бахтиёр Зайнутдинов ранее работал с Валерием Карпиным в клубе «Ростов», а сейчас перешёл с ним в команду «Динамо». Об этом сообщил Euro-football.ru.
У казахстанского футболиста спросили, как изменился Карпин за последние пять лет и были ли изменения в требованиях тренера к футболистам. По словам Зайнутдинова, в основном больших изменений нет, только дисциплина и требования немного ужесточились.
Это он заметил сразу. В настоящее время «Динамо» занимает десятое место в турнирной таблице чемпионата России.
В воскресенье команда сыграет дерби с ЦСКА. Матч можно будет посмотреть в текстовой трансляции на портале LiveResult.
Эта игра вызывает большой интерес у болельщиков, и соперничество между командами находится на высоком уровне. Требовательность тренера Карпина и внимание к футболистам положительно влияют на результаты команды.