Espanyol Atletikoga qarshi muhim g‘alabaga erishdi
So‘nggi to‘rtta o‘yinda «Espanyol» jamoasiga imkoniyatni boy bergan «Atletiko» jamoasi Ispaniya chempionatining birinchi turida ham mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kechasi o‘tkazilgan o‘yinda bu mag‘lubiyatlar seriyasi davom etdi. Birinchi bo‘limda Roberto Fernandez chap qanotdan 25 metrdan to‘pni darvozaga yo‘lladi, biroq darvozabon qo‘llari bilan xavfni bartaraf etdi.
37-daqiqada Julian Alvares jarima zarbasidan aniq zarba berib, to‘pni chap yuqori burchakka yo‘naltirdi va darvozabonning sakrashi samarasiz bo‘ldi. Shu tariqa hisob 0:1 bo‘ldi.
Ikkinchi bo‘limda Alvares markazdan darvozaga yaqinlashib, 10 metrdan chap darvoza ustuniga zarba berdi. 73-daqiqada Edu Esposito markaziy doiradan jarima zarbasini amalga oshirib, to‘pni o‘ng darvoza ustuniga yo‘naltirdi.
Miguel Rubio to‘pni oyoq bilan darvozaga yo‘naltirib, hisobni tenglashtirdi – 1:1. Keyin Omar el-Hilali o‘ng qanotdan to‘pni Pere Milyuga uzatdi.
Milya bosh bilan to‘pni uzoq yuqori burchakka aniq yo‘naltirib, jamoasini oldinga chiqardi – 2:1. O‘yin yakunida «Espanyol» jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Ushbu o‘yinda jamoalarning asosiy va zaxira o‘yinchilari faol ishtirok etdi. O‘yin 17 avgust kuni Barselonadagi «Kornelya-El Prat» stadionida bo‘lib o‘tdi.
Bu natija «Atletiko» jamoasining «Espanyol» ustidan so‘nggi uchrashuvlardagi mag‘lubiyatlar seriyasini davom ettirdi.

Испанол добился важной победы над Атлетико
В последних четырёх матчах команда «Атлетико», упустившая возможность у «Эспаньола», также проиграла в первом туре чемпионата Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче, состоявшемся в воскресенье вечером, серия поражений продолжилась. В первом тайме Роберто Фернандес с левого фланга пробил по воротам с 25 метров, но вратарь отбил опасный удар руками.
На 37-й минуте Хулиан Альварес точно пробил со штрафного, направив мяч в левый верхний угол, и прыжок вратаря оказался безрезультатным. Счёт стал 0:1.
Во втором тайме Альварес приблизился к воротам с центра и с 10 метров попал в левую штангу. На 73-й минуте Эду Эспозито выполнил штрафной удар из центрального круга, направив мяч в правую штангу ворот.
Мигель Рубио ногой направил мяч в ворота, сравняв счёт – 1:1. Затем Омар эль-Хилали с правого фланга отдал пас Перу Милье.
Милья головой точно направил мяч в дальний верхний угол, выведя свою команду вперёд – 2:1. В конце матча команда «Эспаньол» одержала победу со счётом 2:1.
В этой игре активно участвовали основные и запасные игроки команд. Матч прошёл 17 августа на стадионе «Корнелья-Эль Прат» в Барселоне.