Santosa bosh murabbiyi mag‘lubiyatdan keyin ketdi
Braziliyaning “Santosa” futbol klubi mamlakat chempionatida 0:6 hisobida mag‘lub bo‘lishi natijasida tezkor choralar ko‘rdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu yirik mag‘lubiyatda Neymarni yig‘latgan jamoa “Vasko da Gama” bo‘ldi. Mazkur mag‘lubiyatdan so‘ng “Santosa” bosh murabbiyi Kleber Xavyer ishdan bo‘shatildi.
Klub matbuot xizmati uning faoliyatini qadrlab, qilgan ishlariga minnatdorchilik bildirdi va kelgusidagi ishlarida omad tiladi. Kleber Xavyer jamoaga atigi to‘rt oy oldin bosh murabbiy sifatida tayinlangan edi.
Bu uning bosh murabbiy sifatida birinchi to‘liq ish tajribasi bo‘ldi. Oldinroq u “Gremio” klubida vaqtincha bosh murabbiy vazifasini ikki o‘yinda bajarib kelgan.
Hozirda “Santosa” mamlakat chempionatida 20 jamoa ichida 15-o‘rinni egallab turibdi. Jamoa natijalari va boshqaruvdagi o‘zgarishlar kelajakda yaxshilanishi kutilmoqda.

Главный тренер «Сантосы» ушёл после поражения
Футбольный клуб «Сантос» из Бразилии принял оперативные меры после поражения в чемпионате страны со счётом 0:6. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда, которая заставила Неймара плакать в этом крупном поражении, — «Васко да Гама». После этого поражения главный тренер «Сантоса» Клебер Хавьер был уволен.
Пресс-служба клуба оценила его работу, поблагодарила за проделанную работу и пожелала удачи в дальнейших делах. Клебер Хавьер был назначен главным тренером команды всего четыре месяца назад.
Это был его первый полноценный опыт работы в качестве главного тренера. Ранее он временно исполнял обязанности главного тренера в клубе «Гремио» в двух матчах.
В настоящее время «Сантос» занимает 15-е место среди 20 команд в чемпионате страны. Ожидается, что результаты команды и изменения в руководстве улучшатся в будущем.