Kiril Breydo, Moskva markaziy sport klubining skaut xizmati vakili, «Fiorentina» jamoasining hujumchisi Lukas Beltran bilan shartnoma imzolash ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hujum chizig‘iga oid skautlik ishlari davom etmoqda. Biroq aeroportda kutib olinmagan futbolchilar haqida jamoa rasmiylari izoh bermoqchi emas.
24 yoshli Lukas Beltran 2023 yil avgust oyidan beri Florensiya jamoasida faoliyat yuritmoqda. Uning amaldagi shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Futbolchining bozor qiymati taxminan 18 million yevroga teng deb baholanmoqda. Hozirgi kunda Moskva markaziy sport klubi Rossiya Premyer Ligasi jadvalida 11 ochko bilan uchinchi o‘rinni egallab turibdi.

CSKA скаут Лукас Бельтран обсудил трансфер
Кирилл Брейдо, представитель скаутской службы московского центрального спортивного клуба, высказался о вероятности подписания контракта с нападающим команды «Фиорентина» Лукасом Бельтраном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, скаутская работа в линии атаки продолжается. Однако официальные лица клуба не хотят комментировать футболистов, которых не встречали в аэропорту.
24-летний Лукас Бельтран выступает за команду Флоренции с августа 2023 года. Его действующий контракт рассчитан до середины 2028 года.
Рыночная стоимость футболиста оценивается примерно в 18 миллионов евро. В настоящее время московский центральный спортивный клуб занимает третье место в таблице Российской Премьер-Лиги с 11 очками.