Adrien Rabio Milanga rasmiy o‘tishni yakunladi
Marselning yarim himoyachisi Adrien Rabio Italiya Serie A ligasiga qaytmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Milan klubi 30 yoshli futbolchining transferi bo‘yicha Marsel bilan kelishuvga erishdi, deb xabar beradi taniqli jurnalist Fabrizio Romano. Transfer qiymati 10 million yevroni tashkil etadi.
Dushanba kuni futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va rasmiy tarzda Rossoneri jamoasiga qo‘shiladi. Rabioning yangi shartnomasi to‘rt yilga mo‘ljallangan.
Adrien Rabio o‘tgan yilning sentyabridan buyon Marsel jamoasida o‘ynab kelayotgandi. Italiyaga qaytishdan oldin u besh yil davomida Yuventus klubida faoliyat yuritgan.
Milan jamoasida Rabio murabbiyi Massimiliano Allegriga qayta qo‘shiladi. U Allegrini Turin klubidagi hamkorlikdan yaxshi tanaydi.
Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, uning tajribasi va mahorati Milan jamoasining kuchayishiga xizmat qiladi.

Адриен Рабио официально завершил переход в Милан
Полузащитник Марселя Адриен Рабио возвращается в Итальянскую Серию А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб Милан достиг соглашения с Марселем по трансферу 30-летнего футболиста, сообщает известный журналист Фабрицио Романо. Стоимость трансфера составит 10 миллионов евро.
В понедельник игрок пройдет медицинское обследование и официально присоединится к команде Россонери. Новый контракт Рабио рассчитан на четыре года.
Адриен Рабио выступал за Марсель с сентября прошлого года. До возвращения в Италию он пять лет играл за клуб Ювентус.
В Милане Рабио вновь будет работать с тренером Массимилиано Аллегри. Он хорошо знаком с Аллегри по совместной работе в туринском клубе.
Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста, а его опыт и мастерство послужат укреплению команды Милана.