Barselona darvozaboni Garsiya durangni sharhladi
«Barselona» jamoasining darvozaboni Joan Garsiya «Rayo Valyekano»ga qarshi o‘tkazilgan uchinchi tur o‘yini so‘ngida jurnalistlarga intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
La Liga doirasidagi ushbu uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Kataloniyalik jamoa o‘zining kuchli o‘yini bilan ajralib turmadi va mag‘lub bo‘lishi mumkin edi, biroq darvozabonning zo‘r harakatlari tufayli ochkolarni qo‘lga kiritdi.
Garsiya beshta zarbani qaytardi va o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb topildi. Darvozabon o‘z fikrlarida g‘alaba qozonish niyatida ekanliklarini ta’kidladi.
U o‘z o‘yinidan qisman qoniqish bildirdi va darvozaga kiritilgan yagona goldan tashqari barcha zarbalarni qaytarishga muvaffaq bo‘lganini aytdi. Keyingi o‘yinlarni sabrsizlik bilan kutayotganini ham ta’kidladi.
Jamoaning maqsadi milliy terma jamoalar o‘yinlari oldidan 9 ochko yig‘ish bo‘lgan, biroq uchta ketma-ket safardagi o‘yinlarni boshlash oson emasligi sababli bu reja amalga oshmadi. Shuni eslatib o‘tish joizki, 24 yoshli darvozabon Joan Garsiya iyun oyida «Espanyol» klubidan «Barselona»ga ko‘chib o‘tgan.

Вратарь Барселоны Гарсия прокомментировал ничью
Вратарь команды «Барселона» Жоан Гарсия дал интервью журналистам после матча третьего тура против «Райо Вальекано». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча в рамках Ла Лиги завершилась вничью со счётом 1:1. Каталонская команда не выделялась сильной игрой и могла проиграть, однако благодаря отличным действиям вратаря удалось сохранить очки.
Гарсия отразил пять ударов и был признан лучшим игроком матча. Вратарь подчеркнул в своих комментариях, что команда настроена на победу.
Он выразил частичное удовлетворение своей игрой и отметил, что сумел отразить все удары, кроме единственного пропущенного гола. Также он с нетерпением ждёт следующих матчей.
Цель команды заключалась в том, чтобы набрать 9 очков перед играми национальных сборных, однако начать три подряд выездных матча оказалось непросто, и этот план не был реализован. Стоит отметить, что 24-летний вратарь Жоан Гарсия перешёл в июне из клуба «Эспаньол» в «Барселону».