Nigeriyalik hujumchi Tolu Arokodare faoliyatini Angliyada davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi "Vulverxempton" klubiga o‘tganligi rasmiy tarzda klubning matbuot xizmati tomonidan e’lon qilindi. Arokodare Belgiya klubi "Genk"dan sotib olindi.
Ommaviy axborot vositalarining ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu transfer summasi 27 million yevroni tashkil etdi. Hujumchi bilan "Vulverxempton" klubi to‘rt yillik shartnoma imzoladi.
O‘tgan mavsumda 24 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda jami 45 ta o‘yinda maydonga tushib, 23 ta gol urdi va 7 ta golga uzatma berdi. Angliya chempionatining uchinchi turidan so‘ng "Vulverxempton" jamoasi ochko ololmay, turnir jadvalida oxirgi o‘rinda bormoqda.

Вулверхэмптон купил нападающего у чемпиона Бельгии
Нигерийский нападающий Толу Арокодаре продолжит карьеру в Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Переход футболиста в клуб "Вулверхэмптон" официально объявлен пресс-службой клуба. Арокодаре был приобретён у бельгийского клуба "Генк".
По данным СМИ, сумма трансфера составила 27 миллионов евро. С нападающим клуб "Вулверхэмптон" подписал четырёхлетний контракт.
В прошлом сезоне 24-летний футболист провёл в общей сложности 45 матчей во всех турнирах, забил 23 гола и отдал 7 результативных передач. После третьего тура чемпионата Англии команда "Вулверхэмптон" не набрала очков и занимает последнее место в турнирной таблице.