Masalitin: Kordobaning qizil kartochkasi bahsli
Sobiq CSKA futbolchisi Valeriy Masalitin "Krasnodar" jamoasi hujumchisi Jon Kordobaning CSKAga qarshi o‘yinda maydondan haydalishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolumbiyalik futbolchi Moyzesga qarshi qoidabuzarlik qilgani uchun qizil kartochka oldi. Masalitinning ta’kidlashicha, tashqaridan qaraganda Kordobaning harakati xavfli ko‘rinardi, zarba kuchli emas, ammo ba’zi joylarda oyoq tirnoqlari bilan qo‘lga tegishi mumkin.
Uning fikricha, maydondan haydalish bahsli holatdir. Mutaxassis hujumchining bunday agressiyasi sababini tushunmaydi.
O‘yinda durang natijasi qayd etilgan bo‘lsa-da, "Krasnodar" Rossiya premer-ligasida 16 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. CSKA esa bir ochko kam to‘plab, ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Ushbu voqea jamoalar o‘rtasidagi raqobatning qizg‘inligini ko‘rsatadi. Futbolchilar va murabbiylar uchun bu turdagi holatlar o‘yin sifati va adolatli baholash uchun muhim ahamiyatga ega.

Тема: Спорная красная карточка Кордобы
Бывший футболист ЦСКА Валерий Масалитин высказался о удалении нападающего "Краснодара" Хона Кордобы в матче против ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Колумбийский футболист получил красную карточку за нарушение правил против Мойзеса. По словам Масалитина, со стороны действия Кордобы выглядели опасными, удар был не сильным, но в некоторых моментах ногти могли задеть руку.
По его мнению, удаление с поля является спорным эпизодом. Специалист не понимает причины такой агрессии со стороны нападающего.
Хотя в матче была зафиксирована ничья, "Краснодар" лидирует в Российской премьер-лиге с 16 очками. ЦСКА, имея на одно очко меньше, занимает второе место.
Это событие демонстрирует остроту соперничества между командами. Для футболистов и тренеров подобные ситуации имеют важное значение для качества игры и справедливого судейства.