Akron jamoasining yarim himoyachisi Ifet Jakovats Rossiya chempionatidagi o‘yinlari bilan uni hayratga solgan futbolchilar haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Spartak jamoasidan Esekiel Barkoni, Eduard Spertzyan va Krasnodar klubi futbolchisi Nikita Krivtsovni alohida ta’kidladi. Shuningdek, Jakovats Jon Kordobani ham juda kuchli futbolchi sifatida esladi.
Ularning o‘yinlari uni chuqur taassurot qoldirganini bildirdi. Jakovats Rossiya chempionatida Krasnodar jamoasini alohida ajratib ko‘rsatdi va ularning o‘tgan mavsumda chempionlikni haqqoniy ravishda qo‘lga kiritganini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda Rossiya Premyer Ligasining oltita turidan so‘ng Akron jamoasi 13-o‘rinda bormoqda va jami olti ochko to‘plagan. Jamoa keyingi o‘yinlarda natijalarni yaxshilashga harakat qilmoqda.
Jakovatsning fikricha, Rossiya chempionatidagi raqobat juda kuchli va har bir o‘yin katta ahamiyatga ega. U o‘z jamoasining muvaffaqiyatlari uchun doimiy ravishda mehnat qilishini ta’kidladi.
Futbolchilar va murabbiylar jamoani yanada rivojlantirishga intilmoqda. Shu bois, kelajakda Akron jamoasidan yanada yaxshi natijalar kutish mumkin.

Яковец назвал сильных футболистов чемпионата России
Полузащитник команды «Акрон» Ифет Яковац рассказал о футболистах, которые поразили его своими выступлениями в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он особо выделил Эзекиеля Баркони и Эдуарда Сперцяна из «Спартака», а также Никиту Кривцова из клуба «Краснодар». Кроме того, Яковац отметил Джона Кордобу как очень сильного футболиста.
Он отметил, что их игра произвела на него глубокое впечатление. Яковац выделил команду «Краснодар» в чемпионате России и подчеркнул, что они заслуженно завоевали чемпионство в прошлом сезоне.
В настоящее время после шести туров Российской Премьер-Лиги команда «Акрон» занимает 13-е место и набрала всего шесть очков. Команда старается улучшить результаты в следующих матчах.
По мнению Яковаца, конкуренция в чемпионате России очень сильная, и каждая игра имеет большое значение. Он подчеркнул, что его команда постоянно работает для достижения успехов.
Футболисты и тренеры стремятся к дальнейшему развитию команды. Поэтому в будущем можно ожидать ещё лучших результатов от команды «Акрон».