Rasmus Hyolunn Napoli klubiga ijaraga o‘tdi
Manchester Yunayted jamoasining hujumchisi Rasmus Hyolunn ijaraga asosida Napoli klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu kelishuvda sotib olish huquqi majburiy tarzda nazarda tutilgan. Rasmiy ma’lumotlar Napoli klubining rasmiy saytida e’lon qilindi.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, ijara narxi Italiyaliklar uchun oltita million yevroni tashkil etgan. Sotib olish summasi esa qirq to‘rt million yevro deb belgilangan.
Biroq, ushbu transfer yakuniy hisoblanishi uchun Napoli jamoasi Chempionlar ligasiga yo‘l olishi kerak. Rasmus Hyolunn 2023 yilda Manchester Yunayted tarkibiga qo‘shilgan.
Shu vaqt ichida u barcha musobaqalarda jami to‘qson besh o‘yinda maydonga tushib, yigirma olti gol urgan va oltita golli uzatma amalga oshirgan. Uning yangi jamoasida ham muvaffaqiyat qozonishi kutilmoqda.

Расмус Хёлюнн перешёл в клуб Наполи в аренду
Нападающий команды Манчестер Юнайтед Расмус Хёлюнн перешёл в клуб Наполи на правах аренды. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В этом соглашении предусмотрено обязательное право выкупа. Официальная информация была опубликована на официальном сайте клуба Наполи.
По имеющимся данным, стоимость аренды составила для итальянцев шесть миллионов евро. Сумма выкупа установлена в сорок четыре миллиона евро.
Однако для того, чтобы этот трансфер стал окончательным, команда Наполи должна выйти в Лигу чемпионов. Расмус Хёлюнн присоединился к Манчестер Юнайтед в 2023 году.
За это время он сыграл в общей сложности девяносто пять матчей во всех соревнованиях, забил двадцать шесть голов и сделал шесть результативных передач. Ожидается, что он добьётся успеха и в своей новой команде.