Ponomaryov: Chet ellik futbolchi chet ellik bo‘lishi kerak
Sobiq SSSR terma jamoasi va poytaxtning CSKA klubi sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi himoyachisi Duglas Santosni tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Duglas Santos 2024 yildan boshlab Rossiya pasportiga ega bo‘lsa-da, u yana legioner hisoblanadi. Ponomaryovning fikricha, chet ellik futbolchilarga Rossiya fuqaroligini berish noto‘g‘ri va bu mamlakatga nisbatan adolatsizlikdir.
U shunday dedi: «Hech qachon chet ellik futbolchilarga fuqarolik berilmasligi kerak. Chet ellik chet ellik bo‘lib qolishi lozim».
Duglas Santos «Zenit» safida 2019 yildan beri o‘ynamoqda. U «Gamburg» klubidan 10 million yevro evaziga o‘tgan.
Jamoa safida barcha musobaqalarda jami 226 ta o‘yin o‘tkazib, 9 ta gol urgan va 34 ta golga uzatma bergan. Yaqin orada u Braziliya terma jamoasida Jahon chempionati saralash o‘yinlarida maydonga tushishi mumkin.

Пономарёв: Иностранный футболист должен быть иностранцем
Бывший футболист сборной СССР и столичного клуба ЦСКА Владимир Пономарёв раскритиковал защитника санкт-петербургского «Зенита» Дугласа Сантоса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя Дуглас Сантос с 2024 года имеет российский паспорт, он по-прежнему считается легионером. По мнению Пономарёва, предоставление гражданства России иностранным футболистам неправильно и является несправедливым по отношению к стране.
Он заявил: «Никогда не следует давать гражданство иностранным футболистам. Иностранец должен оставаться иностранцем».
Дуглас Сантос играет за «Зенит» с 2019 года. Он перешёл из клуба «Гамбург» за 10 миллионов евро.
За команду он провёл в общей сложности 226 матчей во всех соревнованиях, забил 9 голов и отдал 34 голевые передачи. В ближайшее время он может выйти на поле в составе сборной Бразилии в отборочных матчах чемпионата мира.