Jedon Sancho mavsumni Aston Villada o‘tkazadi
Angliyalik hujumchi Jedon Sancho 2025/26 yilgi mavsum uchun ijaraga berilgan holda "Manchester Yunayted" klubidan "Aston Villa" klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qildi. 25 yoshli futbolchi o‘tgan mavsumda "Chelsi" jamoasida o‘ynadi.
U barcha musobaqalarda jami 42 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va o‘nta golga uzatma berdi. Shu bilan birga, u jamoasi bilan Yevropa konferensiyalar ligasida g‘olib bo‘lishga erishdi.
Jedon Sancho 2021 yildan buyon "Manchester Yunayted" klubida harakat qilmoqda edi, ammo joriy mavsumda maydonga tushmadi. Transfermarkt sayti bahosiga ko‘ra, uning transfer qiymati 28 million yevroga teng.

Джедон Санчо проведет сезон в Астон Вилле
Английский нападающий Джедон Санчо перешел из клуба «Манчестер Юнайтед» в клуб «Астон Вилла» на правах аренды на сезон 2025/26. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил пресс-служба клуба. 25-летний футболист в прошлом сезоне выступал за команду «Челси».
Он сыграл в общей сложности 42 матча во всех соревнованиях, забил пять голов и отдал десять результативных передач. При этом он вместе с командой стал победителем Лиги конференций УЕФА.
Джедон Санчо выступал за «Манчестер Юнайтед» с 2021 года, однако в текущем сезоне не выходил на поле. По оценке сайта Transfermarkt, его трансферная стоимость составляет 28 миллионов евро.