Kolumbiyalik himoyachi Karlos Kuesta, Moskva «Spartak» jamoasi qiziqqan futbolchi, ijaraga berish sharti bilan Braziliya chempionatida faoliyatini davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli futbolchi yangi jamoasi sifatida «Vasko da Gama» bilan shartnoma imzoladi. Tomonlar o‘rtasidagi mehnat bitimi kelgusi yil oxirigacha mo‘ljallangan bo‘lib, unda futbolchini sotib olish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan.
Karlos Kuestaning bozor qiymati taxminan yetti million yevroga teng hisoblanadi. Uning to‘liq shartnomasi Turkiyaning «Galatasaray» klubiga tegishli.
O‘tgan mavsumda Kuesta Turkiya chempionatida jami beshta o‘yinda maydonga tushdi va ikki marta sariq kartochka oldi. Shu bilan birga, u jamoasida asosiy o‘yinchilardan biri bo‘la olmadi.
Endilikda futbolchi Braziliyada o‘z faoliyatini davom ettirib, yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishga intiladi.

Спартак заинтересовался защитником, который отправился в аренду в Бразилию
Колумбийский защитник Карлос Куэста, футболист, которым заинтересовался московский «Спартак», продолжит карьеру в чемпионате Бразилии на правах аренды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
26-летний футболист подписал контракт с новым клубом — «Васко да Гама». Трудовое соглашение между сторонами рассчитано до конца следующего года и предусматривает возможность выкупа игрока.
Рыночная стоимость Карлоса Куэсты оценивается примерно в семь миллионов евро. Его полный контракт принадлежит турецкому клубу «Галатасарай».
В прошлом сезоне Куэста сыграл в чемпионате Турции всего в пяти матчах и получил две жёлтые карточки. При этом он не смог стать одним из основных игроков своей команды.