David Odogu Volfsburgdan Milan klubiga o‘tdi
19 yoshli nemis yoshlar terma jamoasi himoyachisi David Odogu o‘z faoliyatini Germaniya Bundesligasidan Italiya A Seriyasiga o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Milan» klubida o‘ynaydi, klub uning transferi haqida dushanba kuni kechqurun rasmiy e’lon qildi. Odogu bu imkoniyat uchun «Milan»ga minnatdorligini bildirib, so‘nggi 24 soat ichida yuz bergan voqealarni hali ham anglashga harakat qilayotganini ta’kidladi.
U klubning bir qismiga aylanganidan faxrlanishini bildirdi. «Milan» istiqbolli himoyachi uchun yetti million yevro to‘ladi, shuningdek, «Volfsburg» klubi Odoguning yangi jamoasida muvaffaqiyat qozonishi sharti bilan uch million yevro bonus oladi.
Bu transfer yosh futbolchining kelajakdagi o‘sishi va rivojlanishiga katta imkoniyat yaratadi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik muvaffaqiyatli bo‘lishi kutilmoqda.

Дэвид Одогу перешёл из Вольфсбурга в клуб Милан
19-летний защитник молодежной сборной Германии Давид Одогу продолжит карьеру из немецкой Бундеслиги в итальянскую Серию А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он будет играть в клубе «Милан», который официально объявил о его трансфере в понедельник вечером. Одогу выразил благодарность «Милану» за предоставленную возможность и отметил, что до сих пор пытается осознать события последних 24 часов.
Он заявил, что горд быть частью клуба. «Милан» заплатил за перспективного защитника семь миллионов евро, а также клуб «Вольфсбург» получит бонус в размере трех миллионов евро при условии успеха Одогу в новой команде.
Этот трансфер открывает большие возможности для будущего роста и развития молодого футболиста. Ожидается успешное сотрудничество между клубом и игроком.