Karpin: Men hali ham «Dinamo»da ishlayapman
«Dinamo» jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin klub rahbariyati uning so‘zlaridan keyin hayron qolganmi degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Makhachkala «Dinamo» jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lganidan so‘ng, ishdan bo‘shatilishga tayyorligini bildirgan edi. Karpin final shivirlashi chog‘ida bunday gaplarni aytgan.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bunday fikrlar uning uchun odatiy holat. Har qanday murabbiy ishdan ketishga tayyor bo‘lishi kerak.
U rahbariyat bilan suhbatlashganini va hozirda ishini davom ettirayotganini ta’kidladi. Hozirda Valeriy Karpin Rossiya terma jamoasini do‘stona o‘yinlarga tayyorlamoqda.
Ular 4 sentyabr kuni uyda Iordaniya, 7 sentyabrda esa safarda Qatar jamoalariga qarshi maydonga tushadi. Shu bilan birga, «Dinamo» jamoasi Premyer-liga musobaqasida yetti turdan so‘ng turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa o‘z o‘yini va natijalari ustida ishlashda davom etmoqda. Rahbariyat va murabbiy jamoani yanada rivojlantirishga intilmoqda.

Карпин: Я всё ещё работаю в «Динамо»
Главный тренер команды «Динамо» Валерий Карпин ответил на вопрос, удивилось ли руководство клуба после его слов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил о готовности уйти с должности после поражения «Динамо» из Махачкалы со счётом 0:1. Карпин произнёс такие слова во время финального шёпота.
По словам тренера, такие мысли для него обычное дело. Любой тренер должен быть готов уйти с работы.
Он подчеркнул, что общался с руководством и в настоящее время продолжает свою работу. Сейчас Валерий Карпин готовит сборную России к товарищеским матчам.
Они выйдут на поле 4 сентября дома против Иордании, а 7 сентября в гостях против команды Катара. При этом команда «Динамо» после семи туров в чемпионате Премьер-лиги занимает девятое место в турнирной таблице.
Команда продолжает работать над своей игрой и результатами. Руководство и тренер стремятся к дальнейшему развитию команды.