Jubal Mendes Krasnodarga o‘tish sababini aytdi
Yozgi transfer davrida «Krasnodar» jamoasiga qo‘shilgan Jubal Mendes Rossiya klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining klub almashinuvi haqida gapirar ekan, bu qarorni qiyinchiliksiz qabul qilganini ta’kidladi. Mendesning so‘zlariga ko‘ra, bu qaror moliyaviy manfaatlar bilan bog‘liq emas, balki u va uning oilasi uchun eng yaxshi karera davomiyligi bo‘lishini hisobga olgan.
Shuningdek, «Krasnodar» joriy chempion ekanligi ham uning tanloviga ta’sir ko‘rsatgan muhim omil bo‘lgan. Himoyachi klubning yosh bo‘lishiga qaramay, katta va nufuzli jamoa ekanligini qayd etdi.
Jubal Mendes Fransiyaning «Oser» klubidan Rossiya chempionatiga kelib qo‘shildi. Braziliyalik futbolchi hozirga qadar «Krasnodar» safida to‘rt o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali gol yoki assist bilan ajralib turmagan.
Uning yangi jamoasida faoliyatini davom ettirishga bo‘lgan ishtiyoqi va umidlari yuqori ekanligi ko‘zga tashlanmoqda.

Джубал Мендес рассказал причину перехода в Краснодар
В летнее трансферное окно Жубал Мендес, присоединившийся к команде «Краснодар», высказался о своем переходе в российский клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о своем переходе, он подчеркнул, что принял это решение без трудностей. По словам Мендеса, это решение не связано с финансовыми интересами, а учитывает наилучшее продолжение карьеры для него и его семьи.
Кроме того, «Краснодар» является действующим чемпионом, что также стало важным фактором в его выборе. Защитник отметил, что несмотря на молодость клуба, это большая и авторитетная команда.
Жубал Мендес перешел в российский чемпионат из французского клуба «Осер». Бразильский футболист до сих пор сыграл за «Краснодар» в четырех матчах, но пока не отличился голами или результативными передачами.