Manchester Siti Gyundogan ketishini izohladi
Yarim himoyachi Ilkay Gyundogan rasmiy ravishda "Manchester Siti" klubidan "Galatasaroy" jamoasiga o‘tdi, bu haqda seshanba kuni e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli futbolchi Turkiya futbolining yirik klubi hisoblangan "Galatasaroy"ga erkin agent sifatida qo‘shildi. "Ilkay nomi 'Manchester Siti’ning muvaffaqiyati bilan bog‘liq – u 'Etihad' stadioniga ko‘plab sovrinlar olib keldi va uning hissasi hech qachon unutilmaydi.
Eng muhimi, Ilkay juda yaxshi inson: u kamtar, aqlli va fidoyi. Endi xayrlashish vaqti keldi, lekin biz uning qoldirgan merosini doimo eslaymiz.
Gyundogan 'Manchester Siti' tarixida mustahkam o‘rin egalladi va biz unga kelgusi faoliyatida eng yaxshi tilaklarni tilaymiz. U bizni har doim kutib olishimizni biladi", – dedi "Manchester Siti" sport direktori Ugu Viana klub matbuot xizmati orqali.
Ilkay Gyundogan 2016 yilda "Manchester Siti"ga kelgan. 2023 yil yozida u "Barselona"ga o‘tgan, ammo bir yil o‘tib yana "Manchester Siti"ga qaytgan edi.
Endi esa u faoliyatini "Galatasaroy"da davom ettiradi. Bu transfer futbolchining yangi bosqichdagi imkoniyatlarini kengaytiradi va uning tajribasi yangi jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Манчестер Сити прокомментировал уход Гюндогана
Полузащитник Илкай Гюндоган официально перешёл из клуба «Манчестер Сити» в команду «Галатасарай», о чём было объявлено во вторник. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний футболист присоединился к «Галатасараю», одному из крупнейших клубов турецкого футбола, в статусе свободного агента. «Имя Илкая связано с успехами «Манчестер Сити» – он привнёс множество трофеев на стадион «Этихад», и его вклад никогда не будет забыт.
Самое главное, Илкай – очень хороший человек: скромный, умный и преданный. Теперь пришло время прощаться, но мы всегда будем помнить его наследие.
Гюндоган занял прочное место в истории «Манчестер Сити», и мы желаем ему всего наилучшего в дальнейшей карьере. Он всегда будет знать, что мы рады его видеть», – сказал спортивный директор «Манчестер Сити» Угу Виана через пресс-службу клуба.
Илкай Гюндоган пришёл в «Манчестер Сити» в 2016 году. Летом 2023 года он перешёл в «Барселону», но через год вернулся в «Манчестер Сити».
Теперь он продолжит свою карьеру в «Галатасарае». Этот трансфер расширит возможности футболиста на новом этапе и ожидается, что его опыт принесёт большую пользу новой команде.