Qayrat va Real o‘rtasidagi o‘yin qiyin kechadi
Liga chempionlarining umumiy bosqichida «Qayrat» jamoasi o‘z maydonida Madridning «Real» klubini qabul qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga oid taxminlar bilan sobiq taniqli futbolchi Dmitriy Bulykin o‘rtoqlashdi. Uning fikricha, «Real» uchun bu o‘yin qiyin kechadi.
Avvalo, uzoq parvozdan so‘ng, ehtimol, «Real» asosiy tarkib bilan maydonga tushmasligi mumkin. Madridliklarga g‘alaba zarur, ammo «Qayrat» jamoasi ularga qarshi juda kuchli ruhiyatda bo‘ladi.
Ekspert ta’kidlaganidek, «Real» tajribali jamoa bo‘lib, murakkab o‘yinlarda ham g‘alaba qozonishni biladi. Shuningdek, eslatib o‘tamiz, Qozog‘iston klubi «Seltik» jamoasini to‘rtinchi saralash bosqichida mag‘lub etib, ilk bor Liga chempionlarida ishtirok etmoqda.
Musobaqa 16 sentyabr kuni boshlanadi. Bu o‘yin futbol ishqibozlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada bo‘lishi kutilmoqda.

Игра между Кайратом и Реалом будет сложной
В групповом этапе Лиги чемпионов команда «Кайрат» примет на своем поле мадридский клуб «Реал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший известный футболист Дмитрий Булыгин поделился своими прогнозами на эту игру. По его мнению, для «Реала» этот матч будет сложным.
Прежде всего, после долгого перелета, возможно, «Реал» не выйдет на поле основным составом. Мадридцам необходима победа, однако команда «Кайрат» будет настроена очень боевым духом против них.
Эксперт отметил, что «Реал» — опытная команда, которая умеет побеждать даже в сложных матчах. Также напомним, что казахстанский клуб впервые участвует в Лиге чемпионов, победив команду «Селтик» на четвертом квалификационном этапе.
Турнир начнется 16 сентября. Эта игра вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и ожидается высокий уровень соперничества между командами.