Atletiko Goyanense futbolchilarni jamoadan chiqarildi
Braziliyaning ikkinchi ligasida o‘ynaydigan «Atletiko Goyanense» futbol klubi rahbariyati yoshlar jamoasining olti nafar futbolchisiga jiddiy chora ko‘rdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub ularni jamoadan chiqarishga qaror qildi. Bu qarorning sababi sifatida TyC Sports nashri tomonidan tarqatilgan, kattalar filmlarida suratga tushgan aktrisa Eliza Sanches bilan tushgan shov-shuvli surat ko‘rsatildi.
Eliza Sanches kelajakda futbol hakami bo‘lishni xohlashi haqida bir necha bor gapirgan, ammo hozircha boshqa sohada faoliyat yuritmoqda. Eliza yaqinda «Menga qarshi oldindan hukmlar mavjud, ammo men o‘z maqsadimga erishaman va futbol hakami bo‘laman.
Bu sohada o‘qishni boshlashni istayman», deb ta’kidlagan edi. Shunga qaramay, klub rahbariyati futbolchilarga «qora ro‘yxat» bermadi.
Ularning jamoadan ajralish sababi diplomatik tarzda «intizomiy muammolar» deb ko‘rsatildi. Bu holat klub ichidagi tartib-taomilni saqlash va yosh futbolchilarni mas’uliyatga o‘rgatish maqsadida qilingan qat’iy qaror sifatida baholanmoqda.
Klub rahbariyati kelajakda bunday holatlarning oldini olish uchun qo‘shimcha chora-tadbirlar ko‘rishni rejalashtirmoqda.

Атлетико Гояненсе футболистов исключил из команды
Руководство футбольного клуба «Атлетико Гояненсе», выступающего во втором дивизионе Бразилии, приняло серьёзные меры в отношении шести молодых игроков команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб решил исключить их из команды. Причиной этого решения стала скандальная фотография с актрисой Элизой Санчес, снимавшейся в фильмах для взрослых, которую распространило издание TyC Sports.
Элиза Санчес не раз говорила о своём желании в будущем стать футбольным судьёй, однако пока работает в другой сфере. Недавно Элиза заявила: «Против меня есть предвзятые мнения, но я достигну своей цели и стану футбольным судьёй.
Я хочу начать обучение в этой области», — подчеркнула она. Тем не менее руководство клуба не внесло футболистов в «чёрный список».
Причина их исключения из команды была дипломатично обозначена как «дисциплинарные проблемы». Эта ситуация рассматривается как строгое решение, принятое с целью поддержания порядка внутри клуба и обучения молодых футболистов ответственности.
Руководство клуба планирует принять дополнительные меры в будущем, чтобы предотвратить подобные случаи.