Musiala Donnarummaga norozi emasligini aytdi
Bavariya jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Jamal Musiala Gianluigi Donnarummaga norozi emasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular o‘rtasidagi to‘qnashuv natijasida Musiala og‘ir jarohat olgan edi. Musiala va Donnarumma o‘rtasidagi ushbu voqea jahon klub chempionati doirasida, iyul boshida Bavariya va PSJ o‘rtasidagi o‘yinda yuz berdi.
Darvozabon Donnarumma to‘p uchun kurashayotganda tasodifan Musialaga jiddiy jarohat yetkazdi. Keyinchalik Musialada kichik son suyagining sinishi aniqlandi.
O‘yindan so‘ng Donnarumma Jamalga darhol uzr so‘ramagani uchun tanqidga uchradi. Ammo Musiala bunday holatda uzr so‘rash hech narsani o‘zgartirmasligini aytdi.
U Donnarummaning ham o‘sha paytda o‘zini qanday his qilganini tushunganini ta’kidladi. Donnarumma keyinchalik Musialaga aloqaga chiqib, holatini so‘radi.
Hozirda 22 yoshli futbolchi jarohatdan so‘ng tiklanish jarayonini davom ettirmoqda. Musiala o‘z intervyusida bunday voqealar sodir bo‘lishi mumkinligini va unga norozi emasligini bildirdi.

Мусиала заявил, что он не недоволен Доннаруммой
Полузащитник атакующей линии команды Бавария Джамал Мусиала заявил, что не недоволен Джанлуиджи Доннаруммой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В результате столкновения между ними Мусиала получил серьёзную травму. Этот инцидент между Мусиалой и Доннаруммой произошёл в рамках клубного чемпионата мира в начале июля в матче между Баварией и ПСЖ.
Вратарь Доннарумма случайно нанёс Мусиале серьёзную травму, борясь за мяч. Позже у Мусиалы был диагностирован небольшой перелом бедренной кости.
После матча Доннарумма подвергся критике за то, что сразу не извинился перед Джамалом. Однако Мусиала заявил, что извинения в такой ситуации ничего не изменят.
Он подчеркнул, что понимает, как Доннарумма чувствовал себя в тот момент. Позже Доннарумма связался с Мусиалой и поинтересовался его состоянием.
В настоящее время 22-летний футболист продолжает процесс восстановления после травмы. В интервью Мусиала отметил, что такие случаи могут происходить и он не недоволен этим.