Bavariya jamoasining faxriy prezidenti Uli Hyoness yangi mavsumdagi Chempionlar ligasidagi muvaffaqiyat imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa musobaqaga katta ishtiyoq bilan tayyorlanmoqda. Guruh bosqichida Myunxen vakillari Chelsi, Pafos, Bryugg, PSJ, Arsenal, Sporting, Yunion Sent-Jilluaz va PSV jamoalari bilan bellashadi.
Hyonessning so‘zlariga ko‘ra, ular ushbu turnirga Hoffenxaym kabi kirib kelishmoqda, ya’ni bu safar jamoaga kamdan-kam kimsa ishonmoqda. O‘tgan mavsumda jamoa eng nufuzli Yevropa kubogida chorak finalgacha yetib bordi, biroq ikki o‘yindan iborat bahsda Milanning Inter jamoasiga umumiy hisobda 3:4 hisobida yutqazdi.
Bu natija jamoaning kuchli raqobatbardoshligini ko‘rsatadi va yangi mavsumda yanada yaxshi natijalar kutish mumkinligini bildiradi. Chempionlar ligasidagi o‘yinlar uchun jamoa barcha kuchini safarbar etishga tayyor.

Ули Хёнесс: Бавария в Лиге чемпионов вызывает мало доверия
Почетный президент клуба «Бавария» Ули Хёнесс высказался о перспективах успеха в новом сезоне Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда с большим энтузиазмом готовится к соревнованиям. На групповом этапе мюнхенцы встретятся с «Челси», «Пафосом», «Брюгге», ПСЖ, «Арсеналом», «Спортингом», «Юнион Сен-Жиллуаз» и ПСВ.
По словам Хёнесса, они выходят на этот турнир, как «Хоффенхайм», то есть в этот раз команде мало кто доверяет. В прошлом сезоне команда дошла до четвертьфинала самого престижного европейского кубка, но в двухматчевом противостоянии уступила миланскому «Интеру» с общим счетом 3:4.
Этот результат показывает высокую конкурентоспособность команды и говорит о том, что в новом сезоне можно ожидать еще лучших результатов. Для игр в Лиге чемпионов команда готова мобилизовать все свои силы.