Xueysen: Realda penalti urishga ruxsat yo‘q
Madridning “Real” jamoasining markaziy himoyachisi Din Xueysen penaltilarni ijro etishga tayyorligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli futbolchi ko‘pincha Serxio Ramos bilan solishtiriladi va u mashhur sobiq kapitanni o‘zining qahramoni deb hisoblaydi. OAV vakillari Xueysendan Ramos kabi penaltilarni o‘zi ijro etishni rejalashtirayotganini so‘rashdi.
Xueysen intervyuda “Bu juda murakkab. Jamoamizda ko‘plab ajoyib futbolchilar bor, ular menga penalti urishga ruxsat bermas deb o‘ylayman.
“Real”da ko‘plab tajribali penalti ijrochilari mavjud”, deb ta’kidladi. Serxio Ramos 2005 yildan 2021 yilgacha “Real” sharafini himoya qilgan.
Himoyachi sifatida u Madrid jamoasi uchun 101 ta gol urgan, shundan 22 tasini penaltilardan amalga oshirgan. Ramosning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lib, u “Real” tarixidagi eng samarali himoyachilardan biridir.

Xueysen: В реале пенальти пробивать нельзя
Центральный защитник мадридского «Реала» Дин Сюэсень высказался о своей готовности исполнять пенальти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний футболист часто сравнивается с Серхио Рамосом и считает известного бывшего капитана своим героем. Представители СМИ спросили Сюэсеня, планирует ли он исполнять пенальти, как Рамос.
В интервью Сюэсень сказал: «Это очень сложно. В нашей команде много отличных футболистов, и я думаю, что они не позволят мне бить пенальти.
В «Реале» много опытных исполнителей пенальти», — подчеркнул он. Серхио Рамос защищал цвета «Реала» с 2005 по 2021 год.
Как защитник, он забил за мадридскую команду 101 гол, из которых 22 — с пенальти. Вклад Рамоса в команду огромен, он является одним из самых результативных защитников в истории «Реала».