Kunde: Yamal va Dembele Oltin to‘pga loyiq
«Barselona» himoyachisi Jul Kunde «Oltin to‘p» sovrinini kim olishi kerakligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Lamyn Yamal yoki Usmon Dembele orasidan kim bunga loyiq degan fikrini bildirdi. Kunde fikricha, ikkisi ham ushbu mukofotga munosib.
G‘olib kuchli tomon bo‘lishi kerak, dedi u. O‘tgan mavsumda 18 yoshli hujumchi Lamyn Yamal barcha musobaqalarda jami 55 o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urdi va 25 ta golga uzatma berdi.
Shu bilan birga, 28 yoshli «PSJ» klubi qanot himoyachisi Usmon Dembele 53 o‘yinda maydonga tushib, 35 ta gol urdi va 16 ta golga uzatma amalga oshirdi. Hozirgi «Oltin to‘p» sohibi «Manchester Siti» klubi yarim himoyachisi Rodri Ernandes hisoblanadi.
Ushbu mukofot futbol olamida eng nufuzli sovrinlardan biri bo‘lib, yil davomida eng yaxshi futbolchiga beriladi.

Клиент: Ямал и Дембеле достойны Золотого мяча
Защитник «Барселоны» Жуль Кунде ответил на вопрос, кто должен получить награду «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал мнение, кто из Ламина Ямала или Усмана Дембеле достоин этой награды. По мнению Кунде, оба заслуживают эту премию.
Победитель должен быть сильной стороной, сказал он. В прошлом сезоне 18-летний нападающий Ламин Ямал провел в общей сложности 55 матчей во всех турнирах, забил 18 голов и отдал 25 результативных передач.
В то же время 28-летний фланговый защитник клуба «ПСЖ» Усман Дембеле сыграл 53 матча, забил 35 голов и сделал 16 результативных передач. Текущий обладатель «Золотого мяча» — полузащитник клуба «Манчестер Сити» Родри Эрнандес.