Vitess sudda g‘alaba qilib litsenziyasini saqladi
Niderlandiyalik «Vitess» klubi moliyaviy muammolar sababli bir oy oldin professional litsenziyasidan mahrum qilingan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq klub sudda g‘alaba qozonib, endi ikkinchi divizionga qaytish huquqini qo‘lga kiritdi. Bu haqda vi.nl sayti xabar berdi.
Avvalroq klubda rossiyalik mutaxassis Leonid Slutskiy ham ishlagan. Sud qarori to‘rtinchi urinishda ijobiy natija berdi.
E’tiborlisi, sud qarori litsenziyaning saqlanishini anglatadi, lekin bu darhol musobaqa ishtirokchilari ro‘yxatiga kiritilish degani emas. Hozirda klub vakillari va mahalliy futbol assotsiatsiyasi o‘rtasida vaziyatni batafsil muhokama qilish rejalashtirilmoqda.
Ushbu jarayon kelajakda klub faoliyatining barqarorligini ta’minlashga yordam beradi. Shuningdek, futbol jamoasining ikkinchi divizionga qaytishi muxlislar va futbol sohasidagi mutaxassislar tomonidan ijobiy qabul qilinmoqda.
Klubning moliyaviy holatini yaxshilash va sport natijalarini ko‘tarish uchun yangi imkoniyatlar ochiladi.

Vitess выиграл в суде и сохранил лицензию
Нидерландский клуб «Витесс» был лишён профессиональной лицензии месяц назад из-за финансовых проблем. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Однако клуб выиграл суд и теперь получил право вернуться во второй дивизион. Об этом сообщил сайт vi.nl.
Ранее в клубе также работал российский специалист Леонид Слуцкий. Судебное решение было положительным с четвёртой попытки.
Важно отметить, что решение суда означает сохранение лицензии, но это не означает немедленное включение в список участников соревнований. В настоящее время представители клуба и местная футбольная ассоциация планируют подробно обсудить ситуацию.
Этот процесс поможет обеспечить стабильность деятельности клуба в будущем. Также возвращение футбольной команды во второй дивизион положительно воспринимается болельщиками и специалистами в области футбола.
Откроются новые возможности для улучшения финансового состояния клуба и повышения спортивных результатов.