Cherdantsev Musayevni Krasnodar uchun maqtadi
Kommentator va ekspert Georgiy Cherdantsev «Krasnodar» jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayevni so‘nggi natijalari uchun maqtadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoaning boshlang‘ichdagi qiyinchiliklari bartaraf etilgan va oxirgi o‘yinlarda ular a’lo darajada futbol namoyish qilmoqda. Bu muvaffaqiyatning asosiy sababi Musayevning mehnati va tajribasidir, deya ta’kidladi Cherdantsev «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida.
«Krasnodar» hozirda Rossiya chempionatining turnir jadvalida aniq birinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa 16 ochkoga ega bo‘lib, so‘nggi o‘n o‘yinda faqat bitta mag‘lubiyatga uchragan.
O‘tgan dam olish kunlari ular Rossiya Premer Ligasi ikkinchi o‘rindagi jamoasi CSKA bilan mehmondagi o‘yinda 1:1 hisobida durang o‘ynashdi. Ushbu natija jamoaning barqarorligini va yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatishini tasdiqlaydi.
Shunday qilib, «Krasnodar» musobaqada yetakchi pozitsiyasini saqlab qolmoqda va kelgusi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatga erishishga intilmoqda.

Черданцев похвалил Мусаева за игру в Краснодаре
Комментатор и эксперт Георгий Черданцев похвалил главного тренера команды «Краснодар» Мурада Мусаева за последние результаты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, начальные трудности команды были преодолены, и в последних матчах они демонстрируют отличный футбол. Основной причиной этого успеха является труд и опыт Мусаева, подчеркнул Черданцев в интервью телеканалу «Матч ТВ».
«Краснодар» в настоящее время уверенно занимает первое место в турнирной таблице чемпионата России. У команды 16 очков, и за последние десять игр они потерпели лишь одно поражение.
В прошедшие выходные они сыграли в гостях с командой ЦСКА, занимающей второе место в Российской Премьер-Лиге, вничью 1:1. Этот результат подтверждает стабильность команды и высокий уровень игры.
Таким образом, «Краснодар» сохраняет лидирующие позиции в соревновании и стремится к успеху в предстоящих матчах.