Aleksander Jiku allaqachon Moskvada joylashdi
Gana terma jamoasi himoyachisi Aleksander Jiku allaqachon Moskva shahrida joylashgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Gana futbol federatsiyasining matbuot xizmati ma’lum qildi. Yaqin kunlarda futbolchi "Spartak" klubi bilan shartnoma imzolaydi.
Shundan so‘ng juma kuni u Gana milliy jamoasining bazasiga qaytadi. So‘nggi ikki yil davomida Aleksander Istanbulning "Fenerbaxche" klubida o‘ynadi.
U 2022 yilda Qatarda bo‘lib o‘tgan jahon chempionatida Gana terma jamoasi tarkibida ishtirok etdi. 31 yoshli futbolchi avval Fransiyada ham bir necha yil faoliyat yuritgan.
Bundan oldin "Spartak" himoyachisi sifatida yangi futbolchining tibbiy ko‘rikdan o‘tish sanasi noma’lum tarzda e’lon qilingan edi. Hozirda uning klub bilan rasmiy shartnoma imzolashi kutilyapti.
Aleksander Jiku o‘zining tajribasi va mahorati bilan yangi jamoasiga katta yordam beradi deb hisoblanmoqda.

Александр Жику уже находится в Москве
Об этом сообщил пресс-служба Футбольной федерации Ганы. В ближайшие дни футболист подпишет контракт с клубом "Спартак".
После этого в пятницу он вернется в базу национальной сборной Ганы. В последние два года Александр выступал за клуб "Фенербахче" из Стамбула.
Он принимал участие в чемпионате мира 2022 года в Катаре в составе сборной Ганы. 31-летний футболист ранее также несколько лет играл во Франции.
Ранее дата прохождения медицинского осмотра нового игрока в качестве защитника "Спартака" была объявлена без указания конкретной даты. В настоящее время ожидается подписание официального контракта с клубом.
Считается, что Александр Жику благодаря своему опыту и мастерству окажет значительную помощь своей новой команде.