Kivyo‘r “Portu”ga o‘tishi haqida jamoadoshlar nima dedi
Yaqinda “Portu” klubiga qo‘shilgan yangi futbolchi Yakub Kivyo‘r “Arsenal”dan ketishidan oldingi voqeani hikoya qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, mashhur insayder Fabrizio Romano uning “Portu”ga o‘tishi haqida “Here we go” degan xabarni berganida, jamoa a’zolari mashg‘ulotga ketayotgan edi. Jamoadoshlari yangilikni ko‘rib, uni tabriklashgan va “Uyga borib, buyumlaringni yig‘” deb aytishgan.
Yakub esa “Xavotir olmang, men hali hech qayerga ketmayapman. Yangiliklarni kutyapman” deb javob bergan.
Bu so‘zlarni u Meczyki.pl saytiga bergan intervyusida aytgan. Yozgi transfer oynasining so‘nggi kunida “Portu” 25 yoshli polshalik himoyachini “Arsenal”dan ijaraga oldi.
Hozirgi mavsumda u hali maydonga tushmadi. Keyingi o‘yinda “Portu” 13 sentabr kuni “Nasyonal” jamoasi bilan bahs olib boradi.
Yakub Kivyo‘rning jamoaga qo‘shilishi klub uchun muhim qo‘shimcha hisoblanadi va muxlislar uning maydonga chiqishini intiqlik bilan kutmoqda.

Что сказали товарищи по команде о переходе Кивьера в «Порту»
Недавно новый футболист, присоединившийся к клубу «Порту», Якоб Кивьор рассказал о событиях, предшествовавших его уходу из «Арсенала». Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его словам, когда известный инсайдер Фабрицио Романо сообщил о его переходе в «Порту» с фразой «Here we go», члены команды как раз направлялись на тренировку. Одноклубники, увидев новость, поздравили его и сказали: «Иди домой и собирай вещи».
Якоб ответил: «Не волнуйтесь, я пока никуда не ухожу. Жду новостей».
Эти слова он сказал в интервью сайту Meczyki.pl. В последний день летнего трансферного окна «Порту» арендовал 25-летнего польского защитника у «Арсенала».
В этом сезоне он ещё не выходил на поле. В следующем матче «Порту» 13 сентября сыграет с командой «Насьонал».
Присоединение Якоба Кивьора к команде считается важным дополнением для клуба, и болельщики с нетерпением ждут его выхода на поле.