Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak jamoa himoyachisi Duglas Santos haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Duglas Santos Braziliya milliy terma jamoasiga chaqirilib, 2026 yilgi jahon chempionati saralash o‘yinlarida ishtirok etish uchun ketgan. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Santos yana legioner hisoblanadimi, bu masalani kelib tushgan vaziyatga qarab hal qilish kerak bo‘ladi.
Uning hayotidagi orzusi amalga oshdi. Bu holat jamoaning ishini biroz qiyinlashtirishi mumkin, shuning uchun ish rejalarini qayta ko‘rib chiqish zarur bo‘ladi.
Agar Santos Braziliya terma jamoasida o‘yin o‘tkazsa, u yana Rossiya chempionatida legioner maqomiga ega bo‘ladi. Duglas Santos bilan Sankt-Peterburg klubi o‘rtasidagi shartnoma 2027 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.

Семак: Вопрос с Дугласом Сантосом решим позже
Главный тренер петербургского «Зенита» Сергей Семак высказался о защитнике команды Дугласе Сантосе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дуглас Сантос был вызван в сборную Бразилии для участия в отборочных матчах чемпионата мира 2026 года. По словам тренера, вопрос о том, считается ли Сантос легионером, будет решаться в зависимости от сложившейся ситуации.
Его мечта в жизни осуществилась. Это может несколько осложнить работу команды, поэтому необходимо пересмотреть планы.
Если Сантос сыграет за сборную Бразилии, он снова будет считаться легионером в чемпионате России. Контракт между Дугласом Сантосом и петербургским клубом действует до конца июня 2027 года.