Futbol bo‘yicha mutaxassis Maykl Ouen «Inter Mayami» jamoasining argentinalik hujumchisi Lionel Messiga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, futbolning go‘zalligi va buyukligi gol urishda namoyon bo‘ladi. Gol urish – o‘yinni yutishda eng muhim omil hisoblanadi.
Biroq gol urish dunyodagi eng qiyin vazifa sanaladi, chunki bunday vazifani bajarish uchun raqiblarni aylanib o‘tish, maydonni yaxshi ko‘ra bilish va oxirigacha vazifani bajarish qobiliyati talab etiladi. Maykl Ouenning ta’kidlashicha, aynan shu xususiyatlar Lionel Messida mujassam.
2025 yilda Messi barcha musobaqalarda jami 27 ta o‘yinda maydonga tushib, 22 ta gol urgan va 10 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Shuningdek, u sakkiz marta «Oltin to‘p» mukofotini qo‘lga kiritgan rekord sohibidir.
Bu yutuqlar Messining futbol tarixidagi o‘rnini yanada mustahkamlaydi va uning dunyoning eng yaxshi futbolchilaridan biri ekanligini tasdiqlaydi. Messi o‘zining mahorati va mehnati bilan futbol ixlosmandlari qalbida alohida o‘rin egallagan.

Оуэн подчеркнул величие Месси в забивании голов
Футбольный эксперт Майкл Оуэн высказал своё мнение о аргентинском нападающем команды «Интер Майами» Лионеле Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, красота и величие футбола проявляются в забивании голов. Гол — самый важный фактор для победы в игре.
Однако забивать голы — одна из самых сложных задач в мире, поскольку для её выполнения требуется обходить соперников, хорошо ориентироваться на поле и доводить дело до конца. По словам Майкла Оуэна, именно эти качества воплощены в Лионеле Месси.
В 2025 году Месси сыграл во всех соревнованиях в общей сложности 27 матчей, забил 22 гола и сделал 10 результативных передач. Кроме того, он является рекордсменом, выигравшим «Золотой мяч» восемь раз.
Эти достижения ещё больше укрепляют место Месси в истории футбола и подтверждают, что он один из лучших футболистов мира. Месси занял особое место в сердцах футбольных болельщиков благодаря своему мастерству и труду.