Ta: Germaniya terma jamoasi haqli mag‘lubiyatga uchradi
Germaniya terma jamoasining markaziy himoyachisi Jonatan Ta 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida Slovakiya terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvda (0:2) mag‘lubiyatdan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yulian Nagelsmann boshchiligidagi jamoa Bratislavaga aniq favorit sifatida kelgan edi, ammo kutilmagan tarzda slovaklarga yutqazdi. Gollarni 42-daqiqada David Gantsko va 55-daqiqada David Strelets kiritdi.
Jonatan Ta o‘yindan so‘ng shunday dedi: «Biz juda oson to‘pni yo‘qotdik va o‘yinni nazorat qila olmadik. Bu mag‘lubiyat haqli, bugungi o‘yinimiz juda yomon bo‘ldi.
Bu bizning maqsadimiz emas, shaffof bo‘lish kerak. Mag‘lubiyat sabablarini darhol aytish qiyin, lekin keyingi o‘yinda ancha yaxshiroq natija ko‘rsatishimiz zarur».
Germaniya terma jamoasi 7 sentabr kuni o‘z maydonida Shimoliy Irlandiya jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin Germaniya uchun muhim sanaladi va jamoa o‘z kuchini to‘liq namoyish etishga intiladi.

Ta: Сборная Германии заслуженно потерпела поражение
Центральный защитник сборной Германии Джонатан Та дал интервью после поражения от сборной Словакии (0:2) в отборочном матче чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Юлиана Нагельсманна приехала в Братиславу явным фаворитом, но неожиданно уступила словакам. Голы забили Давид Ганцко на 42-й минуте и Давид Стрелец на 55-й минуте.
После матча Джонатан Та сказал: «Мы слишком легко теряли мяч и не смогли контролировать игру. Это заслуженное поражение, сегодня мы сыграли очень плохо.
Это не наша цель, нужно быть честными. Трудно сразу назвать причины поражения, но в следующей игре нам необходимо показать гораздо лучший результат».
Сборная Германии 7 сентября примет на своем поле команду Северной Ирландии. Эта игра считается важной для Германии, и команда стремится полностью продемонстрировать свои силы.