Zenit futbolchisi Duglas Santos haqida fikr bildirdi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi futbolchisi Yuri Gorshkov milliy jamoa safida Braziliya terma jamoasi uchun maydonga tushgan jamoadoshi Duglas Santosning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2026 yilgi Jahon chempionati saralash o‘yinida ishtirok etdi va yana Rossiya chempionatida legioner sifatida maydonga chiqdi. Gorshkovning ta’kidlashicha, u maydonda ko‘proq o‘ynash imkoniyatiga ega deb o‘ylamaydi.
U Duglas bilan birga ko‘p bor maydonga tushganini aytdi. Bu esa Rossiya futbolchilari uchun ijobiy holat bo‘lishi mumkin.
Futbolchi o‘z fikrlarini "Chempionat" nashriga bergan intervyusida bildirdi. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng Sankt-Peterburg jamoasi 12 ochko bilan musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda.
Keyingi o‘yinda Sergey Semak boshchiligidagi "Zenit" jamoasi safarda Kaliningradning "Baltika" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuvda jamoaning natijasi muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutmoqda.

Футболист Зенита Дуглас Сантос высказался о себе
Футболист петербургского «Зенита» Юрий Горшков оценил игру своего одноклубника Дугласа Сантоса, который выступал за сборную Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он принял участие в отборочном матче чемпионата мира 2026 года и снова вышел на поле в российском чемпионате в качестве легионера. По словам Горшкова, он не считает, что у него больше возможностей играть на поле.
Он отметил, что много раз выходил на поле вместе с Дугласом. Это может быть положительным моментом для российских футболистов.
Футболист поделился своими мыслями в интервью изданию «Чемпионат». После семи туров российского чемпионата команда из Санкт-Петербурга занимает пятое место в турнирной таблице с 12 очками.
В следующем матче команда «Зенит» под руководством Сергея Семака сыграет в гостях с калининградской «Балтикой». Результат этой встречи с большим интересом ожидают болельщики.