Joao Pedro o‘yinda qusgani sababini aytdi
Braziliya terma jamoasi hujumchisi Joao Pedro 2026 yilgi jahon chempionati saralash o‘yinida Chili terma jamoasiga qarshi kechgan bahs davomida to‘satdan qusdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shunga qaramay, futbolchi o‘yinni davom ettirdi va keyinroq almashtirildi. O‘yindan so‘ng Pedro ushbu notanish holat yuzasidan fikr bildirdi.
Unga ko‘ra, Martenelli bilan to‘qnashuv vaqtida qorniga zarba yetgan va shu sababli o‘zini yomon his qilgan, biroq keyin holati yaxshilangan. Ma’lumot uchun, Braziliya terma jamoasi Chili jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Gollarni Estevao Villian, Lukas Paketa va Bruno Himaraes kiritishdi. Shuningdek, Braziliya jamoasi yoz oylarida allaqachon jahon chempionatiga yo‘llanmani qo‘lga kiritganini ta’kidlash lozim.

Жоао Педро рассказал причину своего рвоты во время игры
Нападающий сборной Бразилии Жоао Педро внезапно стошнило во время отборочного матча чемпионата мира 2026 года против сборной Чили. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Тем не менее, футболист продолжил игру и позже был заменён. После матча Педро прокомментировал этот необычный случай.
По его словам, во время столкновения с Мартинелли он получил удар в живот и из-за этого почувствовал себя плохо, однако позже его состояние улучшилось. Для справки, сборная Бразилии победила команду Чили со счётом 3:0.
Голы забили Эстеван Вильян, Лукас Пакета и Бруно Химараэс. Также стоит отметить, что сборная Бразилии уже летом обеспечила себе путёвку на чемпионат мира.