Himoyachi Erik Dayer Angliya terma jamoasiga chaqirilmasligidan norozi ekanligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi marta uch yil avval, "Tottenhem" jamoasi sharafini himoya qilgan paytda maydonga tushgan. Dayerning so‘zlariga ko‘ra, u har safar Angliya terma jamoasiga kirmagani uchun og‘riq his qiladi.
So‘nggi ikki yil davomida u "Bavariya" jamoasi safida deyarli barcha o‘yinlarda maydonga tushib, Germaniya chempionatida g‘alaba qozongan, shuningdek, Chempionlar ligasining chorak va yarim final bosqichlariga yetib borgan. U o‘zini terma jamoaga loyiq deb biladi va barcha imkoniyatlarni ishga solgan, ammo chaqirilmagan.
Hozirgi mavsumni Dayer Fransiyaning "Monako" klubida boshlagan. U bu klubga erkin agent sifatida qo‘shilgan va o‘tkazilgan uchta o‘yinda bitta gol urgan.

Эрик Дайер недоволен тем, что его не вызвали в сборную Англии
Защитник Эрик Дайер выразил недовольство тем, что его не вызвали в сборную Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последний раз он выходил на поле три года назад, защищая честь команды "Тоттенхэм". По словам Дайера, он испытывает боль каждый раз, когда не попадает в сборную Англии.
За последние два года он сыграл практически во всех матчах за команду "Бавария", выиграл чемпионат Германии, а также дошёл до четвертьфинала и полуфинала Лиги чемпионов. Он считает себя достойным сборной и приложил все усилия, но вызова так и не получил.
Текущий сезон Дайер начал в клубе "Монако" из Франции. Он присоединился к клубу в статусе свободного агента и забил один гол в трёх сыгранных матчах.